Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift

Slovníček - Rychlé učení slovíček

Slovníček je velmi jednoduchá aplikace, která vám pomůže naučit se slovíčka velice rychle. A to přesně ta, které potřebujete. Vychází ze známého postupu, kdy si student vezme papír, nastříhá ho na kartičky, na jednu stranu kartiček napíše dané slovíčko v cizím jazyce, na druhou stranu zas překlad. Učí se tak, že se vždy podívá na slovíčko a snaží se vzpomenout si na jeho překlad. Následně se podívá na druhou stranu, zda se trefil, či nikoliv. Pak vezme kartičku další. Tím, že student slovíčko hned nevidí vedle, musí trénovat paměť a proto je to asi nejefektivnější způsob, který znám, a mnoho učitelů ho doporučuje, stejně tak, jako mnoho studentů používá.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Do této aplikace si tedy můžete zadat slovíčka, které se vy sami potřebujete naučit. Na obrazovce se vám zobrazí slovíčko, vy se snažíte si na něj vzpomenout, ať se vám to povede nebo ne, druhým kliknutím zobrazíte jeho význam. Je to velmi jednoduché, přesně podle kartičkového systému. Výhodami je, že si díky této aplikaci ušetříte práci se stříháním a psaním kartiček, že ji můžete mít kdykoli u sebe, nezabírá místo, a učit se můžete kdykoliv a kdekoliv.

O projektu

Jedná se o můj teprv několikátý projekt pro zařízení se systémem Android. Iniciativou k vytvoření této aplikace byla samozřejmě škola. Za poměrně krátkou dobu jsem nucen naučit se mnoho slovíček. A tohle opravdu funguje :)

Stažení

  • Nejnovější verzi vždy můžete stáhnout na Google Play.
  • Aktuální (1.12.2017) zdrojové kódy ke stažení v příloze článku.

Update!

Protože už je to nějaká doba, co jsem tuto aplikaci vytvořil a moje zkušenosti jsou někde úplně jinde, rozhodl jsem se udělat novou aplikaci se stejnou myšlenkou - rychlé a jednoduché učení slovíček.

Nová aplikace se jmenuje Kartičky a více informací o ní naleznete v tomto článku.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2017.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 53x (759.53 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Java

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Java - Android
Program pro vás napsal Andree Pyro
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor se věnuje programování a torbě jednoduchých her a aplikací v Javě a GML.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Šťastný
Redaktor
Avatar
Petr Šťastný:5.12.2017 20:33

Moc pěkná aplikace, jenom bys tam možná mohl přidat, že po zobrazení druhého slovíčka se zobrazí dvě tlačítka, kde se uživatele zeptáš, jestli to měl nebo neměl správně. A při zkoušení bys častěji vybíral slovíčka, která nedávno uživatel nevěděl. A taky bys mohl jako hlavní obrazovku dát ten přehled složek.

Jinak vypadá moc pěkně :)

 
Odpovědět
5.12.2017 20:33
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Andree Pyro
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Šťastný
Andree Pyro:6.12.2017 21:22

Podobná funkce tu už je. Nastavení priority, tedy náhody, jak často se bude slovíčko zobrazovat :) Díky!

Odpovědět
6.12.2017 21:22
Boj sa tých, ktorí sú ticho. Oni sú totiž tí jediní, ktorí skutočne myslia.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.