Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
d4rkw34v3r
Tvůrce
Avatar
d4rkw34v3r:20.3.2014 17:35

Zdravím všechny,

jedná se o můj první "oficiální" projekt v Javě. Je to prostě HAD se všim všudy a něčím navíc. V Javě nedělám kdovijak dlouho a celkově s objektovým programováním mám poměrně malé zkušenosti. Nicméně zdejší články mi zásadně pomohly k téměř kýženému výsledku. Zbývá dodělat několik věcí, co se samotné hry týče a pak už to bude spíš o tom, udělat to tak ,aby to bylo i objektově pěkný.

Hru můžete stáhnout zde: http://www.alestichava.cz/…nakeGame.jar
Pokud by někoho zajímal i kód, tak ten je k nalezení zde http://www.alestichava.cz/…rs/snake.zip (Jako projekt do NetBeans)

Kdyby byl někdo zkušenější tak hodný a omrkl by i kód a případně doporučil nějaké změny nebo tak, tak bych byl velmi vděčný.

Co se týče hry, tak je to tedy had. Ovládá se klasicky šipkama. Had v mém podání je ale pořádně nenažranej a když nedostane najíst, tak umře. Proto musí had sbírat jablka(zelené kruhy). Had může projíždět i stěnama(jako ten v Nokii 3310). Když projede stěnou, tak se objeví na druhé straně herního pole a zároveň se na herním poli objeví jed(oranžový čtverec). Jed se objeví také po každých 3 sežraných jablkách. Pokud had sežere jed, tak umře. Naštěstí se had může dostat na 7 sekund do Rambo módu díky destruktoru, který se objevuje každých 20 sekund(modrý čtverec). V tomto módu může had žrát i jedy, za které dostává bonusové body.

Tak to by bylo asi tak všechno zatím :D

 
Odpovědět
20.3.2014 17:35
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na d4rkw34v3r
:20.3.2014 18:27

Dal bych možnost změny rychlosti a vypnutí životů... je to hrozně otravný. Ale jinak super! :)

 
Nahoru Odpovědět
20.3.2014 18:27
Avatar
Kuny
Tvůrce
Avatar
Kuny:20.3.2014 22:13

To ubývání životů je fajn nápad, ale určitě bych to hodně rázně snížil. Takhle mě zabilo to, že jsem chtěl jít sebrat Rambo bonus. :) Taky se přikláním k různým módům, jeden by obsahoval jen to s těmi životy a druhý by byl normální. Obojí je různě obtížné. S těmi životy se musíš ještě soustředit nejen na hada, ale i na životy, což při těch rychlostech nejde úplně snadno.
Dal bych, aby s počtem bodů rostla rychlost. Na začátek bych jí rozhodně snížil.

Nahoru Odpovědět
20.3.2014 22:13
https://www.facebook.com/EbenitCom
Avatar
d4rkw34v3r
Tvůrce
Avatar
d4rkw34v3r:20.3.2014 23:25

Ahoj, moc děkuju za reakce. Je pravda, že je to poněkud rychlejší a ne zrovna snadné, což bylo tak trochu i záměrem. Nicméně to rozdělení na klasického hada a další módy je dobrej nápad a zapracuju to tam s možností volby rychlosti, ať si to každý může přizpůsobit svým schopnostem.

Mnohokrát děkuju za postřehy.

 
Nahoru Odpovědět
20.3.2014 23:25
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.