Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Avatar
Tano7
Člen
Avatar
Tano7:6.10.2019 22:41

» Máte někdo prosím návod, jak program v Javě vytvořen v NetBeans zveřejnit na svých stránkách www?
Zkoušel jsem v NetBeansu F11 /Build Projekt/,ale jak zviditelnit na webhostingu, www.endora.cz/vlastnosti. Stránky mám zatím ve WordPressu. Free webhosting tam nepodporuje Java/JavaScrip­t/JPS. Zkoušel jsem nějaké Pluginy do WordPressu a nic. Apache TomCat server mám v PC nainstalovaný a i v NetBeansu aktivní všechny Pluginy. Program v NetBeansu v Java with Maven/Java Applikation. Děkuji za jakoukoliv radu. ;-)

Zkusil jsem: Zkoušel jsem nějaké Pluginy do WordPressu.

Chci docílit: Program Java dát na web.

Odpovědět
6.10.2019 22:41
Život by byl mnohem snazší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Avatar
Robert Michalovič:7.10.2019 7:00

Tvůj dotaz na mě působí dost zmateně.

Za předpokladu že jej ještě nemáš vytvořený tak si vyber technologii ve které to chceš dělat. Podle typu řešení buď nakopíruj na web(webhostingu) nebo nahraj do aplikačního serveru + nakonfiguruj.

  1. Java SE v základu podporovala pro web :

Applety ty už se skoro nepoužívají a vkladaly se do HTML stránky
Swing, JavaFX(tvz. RIA měl být nástupce Appletů) aplikace které se přes JWS(Java Web Start) a JNLP ( od verze Java11 není JWS či JNLP součástí JDK ) daly spustit přes web. Zde jsem daný *.jar nahrál na aplikační server a nakonfiguroval *.jnlp configurační soubor + nastavit browser.

  1. Java EE podporuje pouze : Servlety, Java Server Page(JSP) a Java Server Face(JSF)

V případě EE projektů se získá pouze *.war a ten se nahraje do aplikačního serveru + nutná konfigurace. Tvz. standardní dynamický web.

  1. Pak ještě existují Java Web Frameworky - které převádí Javu na JavaScript projekty např. GWT, Vaadin, Sencha GXT, apod..

Výsledkem byl projekt HTML+Javascript který se pouze nakopíruje na webhosting. např. GWT mě v Java 09,11 fungovalo jak pod OracleJDK tak i pod OpenJDK.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
7.10.2019 7:00
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.