Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Pavel Vybíral:13.4.2013 10:51

Zdravím DevBook!
Mám problém, co se týče kódování textu v Javě. Učím se nově v Javě programovat . Své úplně první programy jsem tvořil přes NetBeans. Tam bylo kódování v pořádku-Háčky a čárky se zobrazovaly. Ovšem, když jsem si program napsal v Notepad++ a zkompliloval jej pomocí příkazového řádku (příkazem javac), a následně spustil, z háčků a čárek se staly takové ty zajímavé znaky (Jako když si na web v PSPadu nastavíte kódování UTF-8 a zapomenetedo <head> hodit <meta charset="UTF-8" /> :D ). Měl by jste prosím někdo tušení, jak to opravit přímo ve zdrojovém kódu Javy-Aby si uživatel třeba nemusel kódování nastavovat v konzoli...
P.S. Tuhle chybu to dělá jak u konzolové aplikace, tak u GUI aplikace.

Předem děkuji za odpovědi. :-)

 
Odpovědět
13.4.2013 10:51
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.