Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring

Diskuze: má význam se učit programovat

Aktivity
Avatar
robertvokac1
Člen
Avatar
robertvokac1:16.12.2015 17:30

studuji 2. ročník informatiky na vysoké škole v bakalářském programu, teď mám také předmět, kde se učíme programovat v c#, jako semestrální projekt jsem naprogramoval jednu logickou hru, musel jsem vymyslet spoustu věcí, aby to fungovalo, překonal jsem se, příští rok chci přepsat tuto hru do Javy a značně vylepšit a přidat funkce, já mám raději Javu, vybral jsem si Javu také jako téma bakalářské práce. Programování mě baví, má ale cenu se učit programovat do hloubky nad úroveň, kterou jsme se učili ve škole. Všude požadují praxi, takže i kdybych se učil 56 hodin týdně doma programovat, naučil se to perfektně, tak nemám šanci se dostat do praxe. Už jsem strávil přes 2000 hodin jako brigádník dělník v továrně za minimální mzdu a za mazimální buzeraci. Mám pocit, že za 3 roky dodělám vysokou školu, budu mít titul .Ing, ale stejně skončím do konce života v té továrnně za tu almužnu.

 
Odpovědět
16.12.2015 17:30
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:16.12.2015 17:51

Vlákno neobsahuje žádný dotaz a proto jej tlumim. O tom jak se naučit programovat tu jsou články dostupné v menu pod položkou jak začít a je tam i vysvětlení proč je to skvělá práce.

Nahoru Odpovědět
16.12.2015 17:51
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
k3ny8
Člen
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
k3ny8:16.12.2015 18:33

Z mojej vlastnej skusenosti ma to zmysel, tiez som robil ako robotnik v nemenovanej automobilke na Slovensku a potom mesiac za dalsim pasom, kde mohlo byt dobre,ale manageris sa zas zacali pchat vrchnosti do r..., tak ked sa mi ozvali , ze budem robit ako pomocny programator(PHP) som bol stastny, aj ked som mal v tej druhej robote viac penazi, ale teraz robim co ma bavi a mozem sa zdokonalovat, co nebolo mozne pri praci za pasom , lebo domov som prisiel vzdy taky unaveny, ze som nemal naladu na programovanie. Vzdy sa niekto najde, kto zobere cloveka bez praxe, treba to len skusat, ako ja 3 roky som robil za pasom dokym sa mi to podarilo
Prepacte za diakritiku pisem z mobilu

 
Nahoru Odpovědět
16.12.2015 18:33
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Atrament:17.12.2015 2:07

Všude požadují praxi, takže i kdybych se učil 56 hodin týdně doma programovat, naučil se to perfektně, tak nemám šanci se dostat do praxe.

Právě že v IT a konkrétně v programování máš jedinečnou šanci získat praxi sám svým úsilím relativně jednodušeji než v jiných oborech - prostě se zapoj do nějakého open source projektu, nebo si udělej vlastní. I to se počítá.

 
Nahoru Odpovědět
17.12.2015 2:07
Avatar
Odpovídá na robertvokac1
Erik Šťastný:19.12.2015 4:37

Přijde mi, že říkáš právě úplnou hloupost zrovna oblast programování mi přijde tak otevřené pro nováčky, kde zkrátka chtějí opravdu jen aby jsi věděl o co jde a na polovině pozic po tobě nikdo žádnou praxi nechce ... zkus se nedívat na pozice za 90 tisíc měsíčně, ale třeba jen na 30 a najdeš toho spousty.

 
Nahoru Odpovědět
19.12.2015 4:37
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.