Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET + discount 30
Avatar
Roman Duchoň:30.8.2016 13:54

Ještě jednou ahoj.

Je tu nějaká cenzura, nebo se mohu poptat po školení i u případné konkurence?
Mám nějaké peníze stranou na školení během září / října (/ listopadu).

Líbilo by se mi:

 • Java především
 • kus Java EE
 • nějaký Java Framework

A ještě bych uvítal:

 • nějaký základ o programování celkově
 • databáze SQL
 • popř. něco, co by se mi mohlo hodit do budoucího zaměstnání

Mám už něco vyhlídnuto, cca. 4 různé kurzy po třech dnech za cca. 55 000,-. Firma vypadá seriózně, jen mi to přijde dost a registrace pořádně ani nejde na fyzickou osobu. A já nejsem firma, co může jen tak solit prachy.
Fajn by bylo něco intenzivního, 1 - 2 měsíce v kuse.
No a nejlépe s certifikací podporovanou úřadem práce (do 50 000,-), ale to bych byl asi už moc bláhový.

Prostě hledám způsob (a hodlám do něj investovat všechno to málo, co mám), jak se co nejkvalitněji a nejrychleji naučit programovat v Javě, za účelem hledání práce.
Teď se neptám na to, jestli je to možné, ale ptám se na konkrétní kurzy...

Víte? Děkuji...

Odpovědět
30.8.2016 13:54
RD
Avatar
mara
Člen
Avatar
Odpovídá na Roman Duchoň
mara:30.8.2016 14:31

Nemyslím si, že je špatné si zaplatit kurz, ale minimálně na začátek bych nedoporučoval platit drahé kurzy, ale učit se sám z internetu. Případně si zaplatit kurz nikoliv od firmy, která ti sice dá nějaký certifikát, ale od někoho, kdo se tomu věnuje. Dá ti to přibližně stejně a cena bude úplně jiná. O to ti bude moct vyučující věnovat více času. Osobně jsem se dostal do firmy s tím, že jsem nepotřeboval ani jeden kurz. Neříkám, že jsem na nějaké super pozici, ale podle mě to na můj věk je úspěch ( Jdu do druháku na gymplu ).

Nahoru Odpovědět
30.8.2016 14:31
Co na srdci, to na Facebooku
Avatar
Odpovídá na mara
Roman Duchoň:30.8.2016 15:05

Já bych to asi taky zvládl sám. Stránky tady jsou fakt povedený!
K tomu mám doma dost knížek o SW i HW. Nemám žádný problém s učením.

Přeci jen mě trochu tlačí čas a nějaká pořádná nalejvárna by mně šikla. A nebo někdo, kdo by mi zodpověděl dotaz a já nemusel 2 hodiny googlit a zkoušet... Ideál by byla firma se šíleným zaměstnancem personálního oddělení, co by mě nabral a poslal na kurzy.
Ač jsem v začátcích, takové firmy jsou, jenže to bych potřeboval být na pokročilejší úrovni.

A proto taky píšu tady. Nemusí to být firma, ale někdo zkušený ochotný.

Učit se sám z knížek a netu budu tak či tak, jen potřebuji nějaký opěrný konstruktivní plán.

Nahoru Odpovědět
30.8.2016 15:05
RD
Avatar
Roman Duchoň:31.8.2016 7:22

"Již bylo řečeno, že pro práci v IT potřebujete vysokou školu nebo kurzy se znalostmi podnikového IT."
Viz Proč a jak začít programovat , a že jsou pro mně tyto stránky teď taková modla...

Nahoru Odpovědět
31.8.2016 7:22
RD
Avatar
Ondřej Štorc
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Roman Duchoň
Ondřej Štorc:31.8.2016 8:00

Koukni se na zdejší kurzy o programování. Jsou za desetinu ceny co jsi zmiňoval, respektivě jeden stojí 2,500,- ale když se přihlásíš mezi prvnímin třemi máš to za 2000. Naučí tě základy programování a OOP. Po těchto kurzech budeš mít reálnou šanci se dostat do některé firmy.

Nahoru Odpovědět
31.8.2016 8:00
Život je příliš krátký na to, abychom bezpečně odebírali USB z počítače..
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Ondřej Štorc
Roman Duchoň:31.8.2016 11:21

Jo, na tyto kurzy se ještě podívám. Od 16.9. budu mít hodně volno.

A ten nápad s individuálním doučováním je také fajn.

Nahoru Odpovědět
31.8.2016 11:21
RD
Avatar
Roman Duchoň:31.8.2016 11:28

Kurzy tady odsud nejspíš fakt navštívím. Jakmile bude doučování základů v Javě někdy po 15.9., hlásím se ihned! :)
A pak OOP, cca do měsíce.
Mohlo by se mi povést být mezi prvními třemi.

A škoda, že si premium články kupuji už teď. Mohl jsem ušetřit. Nebyla by nějaká sleva z kurzu?

Nahoru Odpovědět
31.8.2016 11:28
RD
Avatar
Lubor Pešek
Člen
Avatar
Lubor Pešek:12.9.2016 18:23

Ahoj,

jdeš na to trošku blbě. Nic proti těmto stránkám, sám je doporučuji a jsem rád, že se tady můžu zapojit do různých komentářů.
Ale řeknu ti to na triviálním příkladu: ty se 3 měsíce budeš intenzivně učit počítat od 1 do 26 a pak ti v práci řeknou, že potřebují znát písmenka od A po Z (fakt obrazně řečeno - prostě budou chtít po tobě něco jiného)

Tvá iniciativa je skvělá (a popravdě - to je dnes především v IT ta nejsilnější karta, se kterou můžeš hrát). Ale jdi na to trošku jinak:

 1. nauč se pouze základy Javy a OOP (v tom máš moderní programování) a já jako vždy velice doporučuji knihu Rudolfa Pecinovského - Myslíme objektově v Jazyku Java. Kniha má něco okolo 600 stran, ale hlavně kvůli tomu, že např. vysvětlí pojem polymorfismus a rovnou to ukáže na příkladu (a přímo na kódu step by step - proto je ta kniha tak tlustá) a věř, že se dá za týden bez problémů prostudovat. To tě chytne.
 2. Linux! 98% firem jede na Linuxu a ty 2% firem ti nedá 20.000,- ani jako plat do budoucna a už vůbec ne jako nástupní plat. Případně spousta úkolu je přes SSL - takže se dostaneš patrně na Putty/SuperPutty a to už jsi zase v Linuxu, takže buď vyhoď počítač z okna, nebo okna z počítače a skamaraď se s Linuxem. Takže se nauč Linux, potom se podívej trošku na Linux, pak se tak 16 let věnuj Linuxu a potom až do konce života měj Linux! Musí se ti prostě o tom tučňáčkovi i zdát.
 3. English is very important so if you can, increase your English skill. If you can read documentations and tasks, its your big advantage;)
 4. Sítě. Protokoly, topologie a struktury. Zopakuj, nauč, pamatuj. Není to to hlavní, ale je to dobré, když o tom něco víš
 5. Další jazyk - jen s jedním jazykem (Javou) neprorazíš. Uč se k tomu třeba JavaScript, PHP, Python, Bash/Shell, C++, C, atd. atd.
 6. Databáze a J2EE. EE se nedá jen tak rychle naučit. Je to nehorázně široké téma a není to to samé jako SE. SE máš balíky a metodyky - které se dají naučit všechny, protože jich je málo. EE je cca 90x takhle obsáhlá a daleko složitější. Proto je výhodou, když máš třeba zkušenosti s Mavenem, propojováním s databází potažmo nějakým frameworkem (nejčastěji se používá základní FW - Spring), ale spíš tě to ve většině podniků budou učit, za to se nestyď a spíš vždy řekni, že máš velký zájem se to naučit.
 7. Databáze. Máš spoustu webů (ITnetwork, jakpsatweb apod) kde si můžeš vytvořit simple webky. Neser se s css a barvičkami nadpisů, ale udělej si jednoduché stránky, vytvoř databázi a propoj to s Javou.
 8. IDE. Je hezké, že třeba použiješ IDE místo texťáku, ale vyzkoušej si jich víc (a především Eclipse, NetBeans a nebo Ideu). Proč? velmi jednoduchá odpověď. Protože i když je všude java kód stejný, tak např. Eclipse je široce používaný, protože perfektně komunikuje s databází, s virtuálními stroji a obsahují v sobě třeba i terminál nebo různé nástroje, jako je např.: Maven
 9. Verzovací systém. Nejčastěji je používaný GIT. Najdi si o něm něco a zkus si vytvořit vlastní prostor a něco do něj napushuj a pak zkus zase naclonovat. Dneska se neukládá nic na paměťové zařízení ani virtuální disky (jako např. na dropbox apod.) ale právě na verzovací systém. Základní pojem, který musíš prostě znát.

No a za 10. trošku si něco přečti o virtualizaci. Nikdy se ti to neztratí;)

Takže vyser se na nějakou dost podrobnou nalejvárnu, jak máš v plánu, ale zaměř se na toto všechno. To, že budeš vědět, že se může textový řetězec napsat buď jako String text = "něco"; nebo String text = format("%s", něco); to je každému u prdele a hlavně to co ve firmě, to se sám nemáš šanci naučit - protože ti k tomu budou chybět nástroje (jako např.: CI loopa apod.).

A ještě jedna malá rada: Až budeš umět odevšeho aspoň 1%, odpověz aspoň na 100 nabídek denně. Uvědom si, že konkurence je veliká a obrazně řečeno ze 100 nabídek ti 78 ani neodpoví, 13 nebudeš vyhovovat, ale ty ti to aspoň napíšou a z toho zbytku tě 8 pozve na neúspěšný pohovor a jen jeden ti dá šanci. Ale choď na ty pohovory. Jdi na pohovor s tím, že tě nevezmou, ale budou se tě ptát. Ty si ty otázky pamatuj a právě takové se uč. Na dalším pohovoru to bude podobné. A vůbec nejlepší je, když ti dají test. Klidně měj 1 bod z 80. Ale zkoušej to. Nic rozhodně neztratíš a nic horšího, než: "Je nám velice líto, ale vzali jsme kandidáta, který lépe odpovídá našim požadavkům" ti říct nemůžou. Já mám těchto odpovědí ještě v mailu tak 200. Ale mám práci!! Zkoušej a doopravdy tady platí dvě pravidla:
Co tě nepovznese, to tě posilní
Kdo chce doopravdy pracovat, hledá práci a nehledá výmluvy, proč práci nemá.
A věř, že já nejsem žádné eso - umím defakto jen SE Javu. Ale nástupem do práce jsem se začal všechno učit a za týden se naučíš víc, než za měsíc samostudiem nebo ve škole;)

Nahoru Odpovědět
12.9.2016 18:23
Existují dva způsoby, jak vyřešit problém. Za prvé vyhoďte počítač z okna. Za druhé vyhoďte okna z počítače.
Avatar
david-race
Člen
Avatar
david-race:3.5.2017 9:30

Já znám Ict Pro. Ti dělají dlouho různá školení. I školení Java tam mají. Cenově nevím jak moc jsou výhodní. Protože některé firmy to možná dělají i levněji, ale viděl jsem také i dražší, třeba za 80 000 Kč. Takže to bude asi zlatá střed. Jinak znám i ten Gopas, tam se asi tady dá zajít. ti to dělají taky dlouho.

 
Nahoru Odpovědět
3.5.2017 9:30
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.