Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 80% výuky zdarma!
birthday
Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Michal Kuba:17.9.2015 11:44

Ahoj.
Chci se začít učit dělat appky na Androidy a našel jsem zde seriál tutoriálů. Asi je to běžné, programovat v Javě na android, nebo ne?
Potřebuji před tutoriály na Android projít komplet nějak Javu, nebo se to naučím při androidích věcech?

Díky

 
Odpovědět
17.9.2015 11:44
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Michal Kuba
David Čápka:17.9.2015 11:49

Když chceš programovat v Javě, musíš samozřejmě umět základy Javy, vysvětlovat je stále znovu v každém seriálu by určitě nebyl nejlepší nápad. Naprostá většina Android aplikací je v Javě.

Nahoru Odpovědět
17.9.2015 11:49
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Kuba
Taskkill:17.9.2015 14:19

Jak říká David, většina je v JAVA...nicméně jsou tu i jiné možnosti, ty ale stejně většina vývojářů nedoporučí víš.... kdyby tě to ale přesto zajímalo, na konci příspěvku to zmíním...co se týká toho kolik toho z JAVY musíš umět... hodilo by se projít něco jako JAVA bez předchozích znalostí...per­fektní knížka, pak máš možnost sbírat vědomosti z tutoriálů a článků tady na síti a v neposlední řadě na místních fórech (nejen místních samozřejmě)... Pokud chceš začít s Androidem a aby to mělo smysl...musíš si vědět rady se základem jako je ..objektové prog. databáze, paralelismus a samozřejmě syntaxe...místní tutoriály na Android - alespoň ten začátek, píše kluk co i říká, že vychází z knížky Android 4 ... je to skvělá kniha mám jí doma...nicméně stránky developer.android jsou rozhodně něco co budeš potřebovat... v té knížce se dozvíš i o jiných možnostech než je JAVA... třeba phoneGap project...Apache CORDOVA, nebo jak se ten neřád jmenuje...vtip je taky v tom, že google se prý chystá z chromu udělat něco jako webplatformu na androidu, takže když uděláš chrome appku tak jí budeš moct nějak překlopit na android pomocí podpory chrome..no nevím přesně... podle mě bys měl začít tak, že si řekneš co bys chtěl udělat...bez nějakých zvláštních znalostí Androidu...prostě první appka bude umět zavolat API na netu a vrátit nějakou hodnotu... na tom se naučíš hodně z architektury (budeš si to muset najít na netu :D ) a pak si pročti v knize nebo v tutoriálu co to vlastně děláš..bude pro tebe snadnější pochopit co ten či onen kód dělá, když už budeš moci uchopit jeho použití. No nechám toho, už je to dlouhé až moc.

 
Nahoru Odpovědět
17.9.2015 14:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.