Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 5 - Kalkulačka ve Spring Boot

V předchozí lekci, Mapping (routing) v Java Spring Boot, jsme si vytvořili jednoduchou aplikaci. Udělali jsme si mapping na získání náhodného čísla a pozdravili uživatele pomocí jeho jména.

Dnes budeme pokračovat něčím pokročilejším :)

Náš cíl

V lekci si uděláme kalkulačku, která bude brát na vstupu 2 čísla a operaci. Mezi těmito čísly pak vykoná zvolenou operaci a uživateli vypíše výsledek. Nezapomeneme také na kontrolu, zda při dělení není druhé číslo 0.

Aplikace bude vypadat asi takto:

Calculator
http://localhos­t:8080/calcula­tor

Kontroler

Uživatel přijde na URL adresu kalkulačky a my na to musíme nějak zareagovat. Již víme, že v MVC architektuře adresy obsluhuje kontroler. Protože kalkulačka je nová funkčnost, do svého projektu si tedy přidáme nový kontroler. Nazvěme ho třeba CalculatorController. Samozřejmě nezapomeneme na anotaci kontroleru nad začátkem třídy. Tentokrát ale použijeme anotaci @Controller.

Pojďme si popsat rozdíl mezi touto anotací a


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu se podíváme na pokročilé funkce Spring, vytvoříme si jednoduchou kalkulačku a ukážeme si, jak funguje frontend ve Springu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 364 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 309 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 137 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
309 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 908 Kč 772 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (6)