Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 7 - Kalkulačka ve Spring Boot - Chybové stránky

V předchozí lekci, Kalkulačka ve Spring Boot - Šablony a dokončení, jsme dokončili naši jednoduchou kalkulačku přidáním šablon, service a použitím Dependency Injection.

Vítám vás u dalšího Java Spring tutoriálu, ve kterém se podíváme na chybové stránky. Jak jste si mohli povšimnout, Spring nám základně neukazuje hezké chybové stránky, když se něco nepovede (kódy 404 a 500). Je to ovšem logické. Jak již víme, Spring se většinou používá na API a k těmto hláškám se vůbec koncový uživatel nedostane. V našem případě ale děláme fullstack stránku (front-end i back-end ve Spring) a proto by to s tím chtělo něco udělat.

Kontroler

Vytvoříme si náš již dobře známý kontroler, který pojmenujeme třeba CustomErrorController. Bude sloužit pro zobrazení chybové stránky. Budeme také implementovat rozhraní ErrorController obsažené ve Springu:

import org.springframework.stereotype.Controller;
import org.springframework.boot.web.servlet.error.ErrorController;

@Controller
public class CustomErrorController implements ErrorController {

}

getErrorPath()

Java po nás hned bude chtít přepsat metodu getErrorPath(), která vrátí mapping


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ve Spring tutoriálu si celou kalkulačku uzavřeme tím, že si vytvoříme vlastní stránky pro zobrazování errorů. Přeci jen jsou ty základní trochu zmatečné.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 92 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 78 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 8 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 35 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
78 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 230 Kč 195 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (4)