Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 4 - Mapping (routing) v Java Spring Boot

V minulé lekci, Úvod do MVC architektury ve Spring Bootu, jsme si vysvětlili, co je to MVC architektura, jaké má pro nás výhody a proč je programátory tolik využívaná.

Dnes si po všem tom nastavování již ukážeme reálný příklad. Výsledkem bude, že v prohlížeči najedeme na adresu localhost:8080/random a na prohlížeč se nám vrátí náhodně vygenerované číslo. Dále si pohrajeme s mappingem a skončíme pozdravením člověka jménem zadaným přímo z URL adresy.

Tvorba kontroleru

Jak již z předchozí lekce víme, první vrstva ve Springu se nazývá kontroler. To je takový vstup na naši stránku. V teorii jsme si pouze povyprávěli o tom, jak kontroler funguje. Dnes si ho ukážeme v praxi.

Počítám s tím, že již máte založený projekt se Springem. Pokud ne, podívejte se na příslušnou lekci, kde jsme si společně vytvořili první projekt, přidali do něj Spring a projekt spustili.

V našem package si založíme novou třídu, nazveme ji


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java Spring Boot tutoriálu si vytvoříme malou aplikaci, která nám na webovou stránku vygeneruje náhodné číslo, a také se přiučíme nové věci - mappingu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 364 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 309 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 137 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
309 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 908 Kč 772 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (6)