Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Logické operátory v Javě

Java Základní konstrukce Zdrojákoviště Logické operátory v Javě

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ukázkový program, který pracuje s logickými operátory, které se běžně používají ve všech jazycích.

Základní dělení logických operátorů a jejich funkcionalita:

  • AND: vyjadřuje logický součin (A): vyhledaný záznam musí obsahovat všechna slova uvedená v řetězci. Jestli uvedeme tento logický člen v podmínce, tak se musí splnit všechna kritéria pro splnění podmínky.
  • OR: vyjadřuje logický součet (NEBO): vyhledaný záznam musí obsahovat alespoň jedno ze zadaných slov. Jestli uvedeme tento logický člen v podmínce, tak se musí splnit aspoň (minimálně) jedna z daných kritérií, nebo libovolný počet vámi udělených kritérií.
  • XOR: Tento logický člen vyčísluje exkluzivní logický součet. vylučovací NEBO: vyhledaný záznam musí obsahovat pouze jedno ze zadaných slov.
  • NOT (Invertor): Dalším nejjednodušším logickým členem je invertor. Realizuje funkci tzv. logické negace. Někdy se místo něj používá negovaného logického součtu s přivedením hodnoty pouze na jediný vstup (v tomto případě "A"). Vzhledem k tomu, že na zbylém a nebo zbylých vstupech bude logická 0, nebude mít tento vstup již na provedení operace vliv. Taktéž je možno použít negovaného logického součinu, kdy se všechny vstupy propojí paralelně (mezi sebou).

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 217x (1.55 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce java

 

 

Program pro vás napsal Milan Gallas
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje programování, hardwaru a počítačovým sítím.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!