dodání ihned! nové
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme programátora do rostoucího týmu ITnetwork.cz, 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací
discount week 30
Avatar
michaelmik
Člen
Avatar
michaelmik:3.9.2016 10:09

Ahojte, chtěl bych se zeptat, zda-li by mi někdo nevysvětlil nebo neposlal zdroják, jak udělat v JS rozpoznání odkazu v INPUTU?
Uvedu příklad: Mám chat, do kterého chci přidat odkaz -> odkaz zkopíruju a chci dát do inputu ( type text ) -> Input rozpozná že tam je zdroják a převede na: a href atd ... a php ho postne celý do databáze. Prosím šlo by to nějak? Děkuji za případnou pomoc .)

 
Odpovědět
3.9.2016 10:09
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na michaelmik
Martin Štěpánek :3.9.2016 11:18

Pokud by to převedlo na odkaz tak ten tag a bude vidět i v tom inputu. K tomu by jsi při výpisu musel mít povolený HTML tagy a to je hodně nebezpečné. Spíše bych ti doporučil si ten odkaz uložit do databáze jak je a pak při výpisu pomocí regulárního výrazu ho převést na klikatelný odkaz.
Možná by mohlo fungovat tohle http://stackoverflow.com/…preg-replace (nezkoušel jsem to) :-)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
3.9.2016 11:18
Všechno jde naprogramovat, chce to jen čas a chuť...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.