Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 7 - Databázový klient v React - Navigace a přehled záznamů

V minulé lekci, Databázový klient v React - Zprovoznění komunikace s API, jsme zprovoznili komunikaci React klienta s Node.js API a vytvořili jsme si první komponentu, ve které jsme použili tuto komunikaci pro získání záznamů o filmech z databáze.

V dnešním React tutoriálu si vytvoříme navigaci na hlavní stránce, komponentu pro výpis záznamů o osobnostech a také si zdokonalíme způsob odesílání požadavků pomocí Fetch API.

Fetch API helper

V naší aplikaci budeme na mnoha místech odesílat různé druhy požadavků, ve všech ale budeme odkazovat na http://localhost:3000 a převádět odpovědi serveru na formát JSON. Je proto na místě si vytvořit nějaký helper (pomocnou třídu), který tyto operace bude provádět za nás.

Vytvoříme si složku src/common/, v níž budeme mít zdrojové kódy klienta, které budou společně využívat komponenty spojené jak se záznamy filmů, tak i se záznamy osobností. V této složce src/common/ si vytvoříme soubor Api.js a vložíme do něj následující kód:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V JavaScript tutoriálu si vylepšíme odesílání požadavků pomocí Fetch API, vytvoříme React komponentu pro přehled osobností a navigaci na hlavní stránce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 14 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Kozler
Avatar
Aktivity (6)