Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Battle tanks

JavaScript TypeScript Battle tanks

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Hra inspirována hrou Battle City (https://youtu.be/MPsA5PtfdL0), předělaná do multiplayeru a deathmatch módu, můžete hrát proti protihráčům po síti a botům.

Hra obsahuje level editor, během chvíle si vytvoříte vlastní level nebo upravíte již vytvořené.

Mimo zvuků je vše moje tvorba.

Spuštění

Pro spuštění je nutné mít nainstalováno aktuální node.js (https://nodejs.org/en/).

Postup pro Windows

Nejprve je nutné zapnout server, přejděte do složky BattleTanks\Bat­tleTanksBackEn­d\BattleTanksBac­kEnd a zde zapněte příkazovou řádku (shift + right click > Otevřít zde okno PowerShell) a napište node app a stiskněte enter. Pokud se objeví 'listening on: 80' hra je spuštěna.

Ostatní OS

Prostě zapněte v node soubor app.js.

Poté stačí zapnout libovolný moderní prohlížeč a hra poběží na adrese: http://localhost/. (Pokud vám již běží něco na localhost, třeba Apache, vypněte jej, poznámka redakce). Na úvodní obrazovce se zobrazí IP adresa serveru. Ostatní hráči se připojí přes vaši IP adresu např. takto: http://192.168.0.2/.

Možné problémy

  • Každá mapa má pevné rozlišení, pokud máte nízké rozlišení nemusí se vám zobrazit celá, řešení je fullScreen (F11) nebo prostě zmenšíte obrazovku (CTRL -).

Technologie

  • JavaScript / Typescript
  • Node.js
  • Socket.io
  • Express
  • HTML/CSS

Vyjádření poroty

  • Dan Vítek - 7 bodů - Jednoduše hratelná hra s jednoduchým designem. Oceňuji, že jste přidali boty. Powerupy jsou fajn, hodil by se nějaký výběr zbraní. Občas se tank zasekne o roh a pak mu trvá relativně dlouho než se zase rozjede. Škoda že to neběží někde online, hrál jsem jen s botama.
  • Adam Ježek - 7 bodů - Pěkná minimalistická hra, oceňuji funkci editoru, ale spuštění není zrovna user-friendly, mohl jsi zřídit alespoň online verzi.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 15x (46.18 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce JavaScript

 

 

Hru pro vás napsal Roman
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Miniatura
Všechny články v sekci
TypeScript
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!