IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Základní konstrukce jazyka JavaScript - Online kurz

Online kurz tutoriálů se věnuje vysvětlení základních konstrukcí jazyka JavaScript pro úplné začátečníky. Podle statistik je JavaScript jedním z nejpoužívanějších programovacích jazyků a znalost jeho základů je tedy pro profesní rozvoj nesmírně důležitá. V tomto kurzu se naučíš programovat jednoduché webové aplikace.

Syntax tohoto jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše JavaScript tutoriály kompletně v češtině. Na konci každého tematického bloku jsou připravena praktická cvičení a vědomostní kvízy, kde si můžeš vyzkoušet všechny získané znalosti z každého JavaScriptového návodu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

JavaScript je interpretovaný, objektový a case sensitivní jazyk, který se syntaxí podobá například jazykům Java a C. Patří mezi tzv. klientské skripty. Pro jeho naučení je třeba znát alespoň základy HTML. To u nás samozřejmě není problém doplnit. Během kurzu budete mít šanci prakticky aplikovat své vědomosti mezi lekcemi v různých úkolech. Na konci kurzu je dokonce tahák, který Vám dozajista pomůže s učením.

Pokud potřebuješ rychlý a intenzivní kurz, nabízíme jednodenní, prezenční s lektorem. Nauč se tento progresivní jazyk, který se používá i na programování her nebo aplikací a drž krok s technologiemi.

20 lekcí

21 samostatných úloh

5 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě JavaScript tutoriál naučí?

Budeš umět tvořit programy komunikující s uživatelem a provádějící jednoduché úkony. Moderní kurz nabitý interaktivními příklady ti dá solidní základy, na které se můžeš při cestě za platem až 130.000 Kč spolehnout.

Než s kurzem začneš, zopakuj si základy HTML a CSS. Bez těchto technologií by se ti učilo velmi obtížně. Naopak, pokud máš HTML a CSS zvládnuté, nic ti nebrání posunout se z tvorby webových stránek k tvorbě webových aplikací. Naučíš se pracovat se základními datovými typy, podmínkami, cykly, polemi, vytvářet funkce a především manipulovat s elementy v HTML kódu. Problematice DOM se podrobně věnuje hned několik lekcí.

Tento kurz tě naučí nejen získávat uživatelská data od uživatele, ale také s nimi dál pracovat a vytvářet například editor tabulek nebo kalkulačku. Kromě toho se naučíš pracovat s obrázky, kreslit na canvas, používat a vytvářet časovače či animace. Ukážeme si ale i další vychytávky JavaScriptu, díky kterým budeš umět vytvářet působivé webové aplikace.

Kromě vysvětlení základů JavaScriptu a praktických cvičení na tebe čekají ještě užitečné tipy od zkušených programátorů, které ti usnadní další práci s JavaScriptem. Naučíš se například, jak správně pojmenovávat proměnné a jakým začátečnickým chybám se při psaní kódu vyvarovat.

Pokud kurzem úspěšně projdeš a odevzdáš všechna řešení, čeká na tebe certifikát a učební pomůcka ve formě taháku.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

E-learning kurz základů JavaScriptu

-15% Cena: 625 Kč 532,50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.
Úvod do JavaScriptu
Začínáme s JavaScriptem - První skripty
Kvíz - Úvod, konzole a proměnné v JavaScriptu
Základní datové typy v JavaScriptu a jejich funkce
Kvíz - Textové řetězce v JavaScriptu
Podmínky v JavaScriptu
Řešené úlohy k 4. lekci JavaScriptu
Cykly v JavaScriptu
Řešené úlohy k 5. lekci JavaScriptu
Pole v JavaScriptu
Řešené úlohy k 6. lekci JavaScriptu
Kvíz - Podmínky, cykly a pole v JavaScriptu
Nejčastější chyby JS začátečníků - Umíš pojmenovat proměnné?
Funkce v JavaScriptu
Řešené úlohy k 8. lekci JavaScriptu
Základy práce s DOM a události v JavaScriptu
Manipulace s DOM v JavaScriptu
Editor tabulek v JavaScriptu
Dokončení editoru tabulek v JavaScriptu
Striktní operátory a přetypování v JavaScriptu
Podmínky v JavaScriptu podruhé
Cykly v JavaScriptu podruhé
Řešené úlohy k 9.-15. lekci JavaScriptu
Kvíz - Pokročilé podmínky a cykly v JavaScriptu
Obrázky a kreslení na canvas v JavaScriptu
2D kontext plátna v JavaScriptu
Řešené úlohy k 16. a 17. lekci JavaScriptu
Časovače a animace v JavaScriptu
Řešené úlohy k 18. lekci JavaScriptu
JS requestAnimationFrame - Za lepší vykreslování
Nejčastější chyby JS začátečníků, děláš je také?
Učební pomůcka na Základy JavaScriptu - Tahák
Kvíz - Základní konstrukce JavaScript
Tvůj certifikát e-learning kurzu Základy JavaScript
Hotová řešení v JavaScriptu
7 Položek

Zobrazit sekci

ZDARMA, PRO od: 85 Kč
JavaScript zdrojákoviště - Základní konstrukce jazyka

Varianta s lektorem


 

Aktivity