Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Brouci v JavaScriptu

JavaScript Základní konstrukce Zdrojákoviště Brouci v JavaScriptu

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Tento Easter eggový JavaScript zařídí, že se na webu začnou postupně tvořit brouci (jejich limit je nastavitelný, já používám 35, nad touto hodnotou začíná počet brouků zpomalovat web). Brouci následně lezou po webové stránce.

Princip efektu je jednoduchý, jakmile dojde k vykreslení celého webu, spustí se funkce, která uloží obsah HTML do proměnné. Pak celý web smaže, vytvoří nejprve nový div s relativní pozicí, který se stane základem pro divy brouků. Do tohoto divu se pak opět vloží uložený původní web a už je v něm možné vytvářet brouky s divy, které mají absolutní pozici a můžou se pohybovat po celém webu.

Pohyb funguje pomocí CSS3 vlastností (v případě IE je potřeba nejméně verze 10, jinak nebude fungovat rotace). Směr brouků se mění do 8 směrů. Součástí chůze je animace, které jsem docílil pomocí PNG obrázku s více snímky a následné úpravy vlastnosti background-position.

Skript na web po stažení vložíte tímto kódem

<script src="broucci.js"></script>

Brouci:

Brouci v JavaScriptu

Skript vkládejte na konec tagu body.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2014.

 

Stáhnout

Staženo 243x (7.69 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce JavaScript

 

 

Program pro vás napsal Satik64
Avatar
Jak se ti líbí článek?
5 hlasů
Autor se věnuje základům game designu, programování her v Game Makeru a Unity a práci v grafických nástrojích. Občas tvoří módy do jiných her.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!