Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week
Avatar
Vladislav Král:20.7.2016 9:48

Ahoj všem

Už cca 10 dní se pokouším o kompilaci Android Kernela - vcelku bez úspěchu.
Pročetl jsem mnoho příspěvků (i na jiných i zahraničních forech) zde například tento ,který mne zaujal co se týká vysvětlení ze strany Davida. Každopádně platí že jsem nikde nenašel odpověď na ten významný závěrečný krok jak korektně zkompilovat (debugovat) celý ten ohromný balík dat tak abych dostal binarku pro WIP mého mobila.

Několik faktů:

Nejsem LINUXak
Celé prostředí mám připravené UBUNTU 16.04 a Android je také Linux - odsud pramení moje neznalost o správné konfiguraci obojího.

Již déle používám Google Android Studio pro moje APP
Ale ani zde si nejsem jist jak správně nastavit GRADLE a ostatní abych se dočkal kýženého výsledku.

A co je ještě horší nevím jaké jsou rozdíly mezi všemi těmi verzemi NEXUS, ARM... atd

Takže hledám člověka, který by prostřednictvím TeamViewer pomohl z konfigurací a následnou první kompilací, ba co víc najde se zde někdo se bude chtít dlouhodobě podílet na vývoji vlastní "České" verze Android OS

Díky

 
Odpovědět
20.7.2016 9:48
Avatar
David Oczka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
David Oczka:20.7.2016 10:12

Ahoj.

S prominutím, přijde mi jako trochu bláhový nápad chtít vytvořit vlastní verzi Androidu, když tvrdíš, že s linuxem neumíš, respektive umíš s ním jen velmi povrchně... Taky nejsem linuxák, abych mohl mluvit ze zkušenosti, ale předpokládám, že to asi nebude zrovna jednoduchá věc. Ovšem záleží na tom, co přesně chceš vlastně upravovat, Android je vícevrstvá záležitost... Co Tě vlastně vede k tomu, vytvořit si vlastní verzi Androidu?

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 10:12
Avatar
Odpovídá na David Oczka
Vladislav Král:20.7.2016 11:04

Touha po poznání - je to správná odpověď?

Pravda Linuxak nejsem a právě proto že to je asi 6 vrstva záležitost a proto že v kodech C/CPP, JAVA, atd se orientuji dost dobře tak bych chtěl umět víc než napsat a nainstalovat APP na tu nejvyšší vrstvičku.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 11:04
Avatar
David Oczka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
David Oczka:20.7.2016 12:32

Tak to pak ano... :) Jen to často chce hodně času a píle, než se dílo (do kterého se noříš takhle bez dřívějších zkušeností a potřebných znalostí) začne dařit... Tak držím palce.. ;)

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 12:32
Avatar
Vladislav Král:20.7.2016 15:05

Takže pokud to bude jen "Touha po poznaní" tak nikdo neodpoví???

Apriori mi jde o člověka který mi - krátce pomůže s konfiguracemi a pokud bude chtít může být současně jeden z chytřejších lidí v ČR.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 15:05
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
Michal Žůrek - misaz:20.7.2016 16:36

bez znalostí o využívaní Google to půjde fakt těžko. Sice jsem to nikdy nehledal, ale předpokládám, že na to existují miliony tutoriálů.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 16:36
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Vladislav Král:20.7.2016 17:41

Už v úvodním příspěvku jsem psal že jsem toho pročetl mnoho ale že jsem de facto skončil na konfiguraci Linuxu (v mém případě UBUNTU 16.04) + ostatní nastroje gcc, Android studia atd.

Dnes už vím že pokud napíšu do terminalu gedit "cizi.soubor" tak se mi otevře v needitovatelném režimu a tak jsem se naucilu pouzivat ještě sudo.

No prostě - v tuto chvíli nejde o Android Kernel ale o konfiguraci všeho tak aby to korektne fungovalo.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 17:41
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
Michal Žůrek - misaz:20.7.2016 17:49

hmm, jestli jsi teprve u editování souborů, tak ti opravdu doporučuji postudovat alespoň základy linuxu.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 17:49
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
Taskkill:20.7.2016 18:29

Musím souhlasit s Michalem, to co popisuješ máš ještě daleko před sebou. To by ale ani tak nehrálo zásadní roli, horší je fakt, že moc lidí tady neumí(nebo se neprezentuje tím, že to umí) právě to, co hledáš, uvědom si, že tady jsme síť zejména pro začátečníky. To co popisuješ je daleko za hranicí zdejších tutoriálů.

Ohledně toho editování souborů, místo suda se nauč význam přístupových práv, z toho budeš mít větší užitek.

Nesnažím se tě odradit od tvého snu, jen mi přijde že sis ukousl příliš velké sousto. Nemluvě o tom, že udělat kvalitní ROMku tě bude stát i peníze, pokud nemáš dostatek testovacích zařízení, protože ROMku na jediný telefon nemá moc smysl dělat. Ono ani ROMku na víc telefonů dneska nemá smysl dělat nakolik je trh už plný.

Ale jak říkám, proti tvému záměru nic nemám, naopak ti držím palce. Jen si od toho neslibuj víc, než vlastní ponaučení.

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 18:29
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
David Novák:20.7.2016 19:25

gedit soubor ti otevře soubor v geditu.. pokud máš práva pouze pro čtení, pak se otevře pouze pro čtení..

sudo nemá nic společného s otevíráním pro čtení nebo zápis - spouštíš program s root právy (tj. může dělat cokoliv) a tím pádem ignoruje omezení, že můžeš pouze číst.

A pokud chceš zkompilovat vlastní kernel (plus k tomu ještě všechny ty vrstvy Androidu), tak potřebuješ chápat, jak funguje GNU Toolchain. Dělat distribuci není práce pro jednoho - zkušený linuxák ji sice zvládne vytvořit, ale udržovat to už je pak časově někde jinde.

Pokud to děláš pro poznání, tak počítej, že přijde až po několika letech každodenního intenzivního studia. Unix (platí i pro Linux) je jednoduchý.. Potřebuješ ale génia, abys to jednoduchost pochopil..

Nahoru Odpovědět
20.7.2016 19:25
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Vladislav Král
mkub:20.7.2016 23:16

ako uz bolo spomenute predo mnou, mas este velmi, velmi dlhu cestu, totiz treba pochopit ako funguju Linuxove a Unixove systemy, ako to maju vo vnutri, nastudovat si ich API, aj nastroje, aby si nieco mohol urobit,
a k tomu sudo lenb tolko, ze sudo navysuje prava uzivatelom, aby mohli pracovat so subormi, s ktorymi bezny uzivatel nema pravo pracovat

totiz v Linuxe kazdy jeden uzivatel je vlastnikom toho-ktoreho suboru (vlastnik sa meni prikazom chown).
bezny uzivatel ma opravnenie manipulovat so subormi, ktore patria jemu, ako aj ostatnym, ale nedokaze lubovolne manipulovat so subormi inych uzivatelov
a ak sa spusti niektora aplikacia (v tvojom pripade gedit), tak sa spusti s pravamiuzivatela, co ju spustil, cize dokaze zobrazit a ulozit hocijaky subor v domovskom adresari, ak su danemu suboru nastavene standardne prava, moze prezerat vacsinu konfiguracnych nastaveni v adresari /etc. dokaze si pozerat aj adresare /proc, /var/bin,/sbin,..., ale nedokaze v nich nic menit a nedokaze si zobrazit subory,v ktorych su ulozene hesla, napr. /etc/shadow, ale uzivatel root je jediny uzivatel, co moze v systeme vsetko a pomocou prikazu su, resp. sudo sa spustaju programy s pravami roota, ale nedoporucujem pouzivat su/sudo pre bezne zalezitosti, ako je napr. surfovanie po nete, prehravanie multimedii, lebo je to sposob, ako si nainfikovat system, lebo infikacia, ked je spustena browserom ako root (napr. su/sudo) automaticky moze ziskat pravomoci roota a upravit si adresar /etc, aby sa spustal pri boote ako sluzba (napr.)
ani pri kompilacii nie je potrebny root

tolko pre zaciatok a ak som neodstrasil, tak ti prajem vela stastia, ale este skor, nez sa pustis do kompilacie systemu a aplikacii, tak si najprv nastuduj pracu v systeme Linux, ako aj pracu v konzole
az potom, ked ti nie je konzola cudzia a budes ovladat systemove nastroje, az potom sa mozes pustit do skusania kompilacie a musim ta upozornit, ze ta caka nie den narocnej prace, ale mesiace, lebo Android nie je OS napisany na par stoviek, ci tisicov riadkov zdrojoveho kodu, ale myslim, ze moze mat niekolko milionov riadkov zdrojaku
a takisto povodny kernel nie je cisty Linux, je to silne upravena verzia Linuxu a koluju informacie, ze kvoli Linusovi (autor jadra) Google pre Android vyvinul svoje vlastne jadro

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 23:16
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:20.7.2016 23:17

sorry, ze som sa tak rozpisal...

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2016 23:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 12 zpráv z 12.