Java týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Huawei Ascend Y530 - spolehlivý a sympatický Číňan

Pokusím se bez zaujatosti, střízlivě a objektivně popsat nedávno zakoupený smartphone nižší kategorie. Jsem obyčejný zaměstnanec s nižší mzdou a proto jsem hledal něco levnějšího, ale zase aby to mělo nějaké funkce. Porovnával jsem poměr cena / výkon. V mém výběru se nacházelo hodně Samsungů. Nevycházely špatně, ale trošku mi vadilo, že ho má každý. Ještě lépe vycházel Huawei Ascend Y530, měl hodně funkcí, poměrně mladý Android a navíc ho nemá tolik lidí jako Samsung. Kamarádi a kolegové mě nabádali, abych to nekupoval, že je to čínské a že to není značka. Neuposlechl jsem je :)

Huawei Ascend Y530.jpg

Níže přikládám základní parametry z krabice:

 • Androidtm 4.3
 • Dual-core 1.2 GHz CPU
 • 4.5“ IPS Display
 • WCDMA/EDGE/GPRS/GSM
 • HSPA+21 Mbps
 • Support for microSD Card of up to 32 GB
 • 1750 mAh Battery
 • 5.0 MPix Camera with autofocus and flash
 • 0.3 MPix front camera

a parametry z displeje Huaweika za běhu:

 • RAM 512 MB
 • Resolution 480 x 854

Můj nezávislý dojem

Pozitiva

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Smartphone má celkem přijatelný design. Utváří nenápadný a prozaický dojem. V levém horním rohu má šikovnou „stavovou“ diodku, která nás informuje o nabití nebo jiné události (např. SMS či zmeškaný hovor). Telefonní hovor je hlasitý a zřetelný. Mobilní internet a tethering jedou v pohodě a to dokonce i bez větších výpadků za jízdy ve vlaku. ADB drivery fungují OK (zkoušel jsem pod Win 7 a Win XP). Menu běží celkem svižně bez zádrhelů.

Negativní

Zdá se mi, jako by telefon měl horší úchop a ergonomii, jsem sice nemehlo, ale jak je přísně hranatý, tak mi už párkrát málem vypadl a to sem nebyl pod vlivem :). Méně jakostní IPS displej je na sluníčku hůře čitelný a to i se samozřejmě naplno nastaveným osvětlením. Fotoaparát 5 Mega pixelů s malým led diodovým bleskem opravdu nijak neohromí. Škodou též je, že telefon nemá 1 GB RAM.

Zajímavosti

Častým požadavkem je instalace Android aplikací na micro SD kartu namísto interního úložiště. Aby vám tohle fungovalo, musíte v menu nastavení->zařízení->další->úložiště aktivovat jako výchozí úložiště kartu SD.

Pokud chcete aktivovat možnosti pro vývojáře, pak je třeba v menu nastavení->info o telefonu->číslo sestavení 3x poklepat na číslo sestavení.

Pro vytvoření screenshotu zmáčkněte a podržte současně tlačítka power a volume down.

Závěr

Pokud vezmu v úvahu cenu telefonu, tak rozhodně nelituji zakoupení tohoto modelu a s čistým svědomím můžu koupi doporučit ostatním.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze mobilních telefonů
Článek pro vás napsal Jaroslav Polívka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se věnuje převážně jazykům JAVA a C++
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
fildanovo
Člen
Avatar
fildanovo:9.6.2014 22:06

Já si myslím, že jsi udělal dobře, že jsi si nekoupil Samsung. Z mé osobní zkušenosti jsou Samsungy "zasekané" od Touchwizu, proto je třeba Moto E je rychlejší než S5 viz. http://www.mobilmania.cz/…default.aspx . Proto si myslím, že v Mobilech se vyplatí si koupit Čínskou značku, protože se snaží prorazit na evropský trh jak kvalitou, tak cenou. Já mám třeba Huawei Honor 2 a jsem velice spokojen, je tisíckrát lepší než moje bývalá Lumia 630 chudák ten co si jí koupí. Jo a to o Samsungu vím od rodičů maj Samsung a má nižší výkon i když je papírově lepší než můj.

 
Odpovědět
9.6.2014 22:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.