Lekce 7 - Osobní finance v MS Access - Formuláře a tisky I

V předchozí lekci, Osobní finance v MS Access - Importy z banky II, jsme vytvořili proceduru a doplnili základní zabezpečení.

Dnes si z uložených dat vytvoříme formulář detailního pohledu ve více variantách a jeho obsluhu, tedy dialog s nastavením parametrů.

Data jsme pořídili za hotovost přímo a importem z bankovních údajů, všechno jsme nasypali do příslušných tabulek. Nad datovými tabulkami budeme vytvářet výstupy, které nám dají obrázek o skutečném hospodaření, o podílech členů domácnosti a o nákladech na jednotlivé části domácnosti. Lidově řečeno: "Co se prožralo a kolik se schovalo do polštáře" - ještě dnes se musím smát nad dědovým ekonomickým mudrováním.

Obtížná část úlohy. Často říkávám, že neexistuje nejlepší výstup z databáze, nanejvýše lze mluvit o nejlepší sestavě nebo formuláři pro někoho určitého a v tom konkrétním čase. Z toho nepřímo plyne, že dále uvedené výstupy jsou podle mé představy v tomto formátu úlohy nejlepší, ale současně je mi jasné, že pro někoho mohou být děsné. Také nepochybuji, že po několika měsících používání budete mít nápadů na sestavy a formuláře, že by na to nestačilo pět lekcí.

Podle metody Komenského bychom měli postupovat od


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si z uložených dat vytvoříme formulář detailního pohledu ve více variantách a jeho obsluhu, tedy dialog s nastavením parametrů.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 42 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 234 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (4)