BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 2 - Importy dat z prostředí MS Excel do MS Access

V předchozí lekci, Rozdělení databáze MS Access, jsme oddělovali datové tabulky od ostatních objektů databáze, importovali objekty a zabezpečili si programový kód objektů.

Dnes bude hlavním tématem import dat z prostředí MS Excel.

V současné době mají firmy velké objemy dat nejen v centrálních informačních systémech, ale také v lokálních souborech, které vytvářejí jednotliví pracovníci na různých stupních řízení firmy. Nejčastější lokální program je MS Excel, kde jsou vytvořena data, která chceme uložit v databázi. Jde o data od kvalitně vedených a přesně kontrolovaných až po jakési ručně maštěné, podobající se zmačkaným papírům z kapsy provozního mistra.

Import dat ze sešitu MS Excel

Tuto znalost považuji v oblasti externích zdrojů dat za nejdůležitější, jde asi o nejrozšířenější program obsahující data v určitém smysluplném uspořádání.

Příprava v aplikaci MS Excel

  • Lze importovat pouze jeden list, nebo jednu oblast a vytvořit tak jednu tabulku. Pokud potřebujeme importovat více listů nebo oblastí, musíme operaci importu opakovat
  • Je třeba importovanou oblast na listu označit jako pojmenovanou oblast, pokud jde o část listu, nebo importovat celý list aplikace MS Excel
  • Tabulka MS Access může mít maximálně 255 polí, proto je nutno

 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dnes se naučíme importovat data z MS Excelu do naší databáze. Ukážeme si propojení na tyto soubory jako alternativu k importu

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 72 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 10 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 45 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
72 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 180 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (7)