BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 11 - Když se pracuje s podmínkami v Excelu 2

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 10. lekci Excel pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

Dnešní lekce naváže na lekci předchozí, Řešené úlohy k 10. lekci Excel pro pokročilé, tím, že probereme, co ještě zbývá k funkci Když (If) v Excelu a ukážeme si alternativní funkce. Začneme ale ještě něčím trochu jiným.

Vnořování funkcí

Běžným jevem jsou vnořené funkce, tedy situace, kdy argumentem jedné funkce je jiná funkce. Sama tato vnořená funkce může mít za argument další funkci a tak dále. V dnešním článku nás zajímá situace, kdy do sebe opakovaně vnořujeme funkci Když.

Dochází k tomu v situaci, kdy chceme vyhodnotit více než jen jedno kritérium. Jedno použití (ergo nedochází k vnořování) funkce Když dokáže vyhodnotit jednu podmínku a zobrazit dva různé výsledky. Dvojnásobné použití funkce Když (ergo je jednou vnořená) dokáže vyhodnotit dvě podmínky a možný výstup je trojjediný atd.

V praxi můžeme třeba chtít vyhodnotit


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Navazující lekce na lekci č. 10. Vnořování IF, AND, OR, vícenásobné kritérium ve fci Když, IFS a IFERROR v aplikaci Excel

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 224 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 240 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
224 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 559 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (4)