Lekce 25 - Podmíněné formátování v Excelu 1

V předchozí lekci, Logické funkce v Excelu 2, jsme dokončili téma logických funkcí. V dnešní lekci se podíváme na podmíněné formátování. Nejprve začneme jednoduššími věcmi a později se dostaneme i k těm, které vyžadují dobrou znalost vzorců, například těch logických, které jsme probírali posledně.

Smysl podmíněného formátování

Formátováním se myslí nastavení formátu buněk za účelem jejich zvýraznění, podmíněné se pak nazývá proto, že je podmíněno hodnotou buňky. Pokud hodnota buňky splňuje kritérium, formátování se uplatňuje, pokud nesplní, nic se nezmění. Jestliže se hodnota průběžně mění, formátování tuto změnu okamžitě reflektuje a průběžně se objevuje nebo mizí.

Není až takovou chybou, pokud místo, kde umístíme výsledek, formátujeme ručně. Za předpokladu, že lokality pro data, pro výpočty a pro výsledek jsou dané, tak nás automatizace tolik trápit nemusí. Samozřejmě pokud nechceme, aby buňka svým formátováním reagovala na konkrétní hodnotu výsledku, poté, a zejména pak v případě, že neformátujeme jen a pouze výsledek, ale spíše širší skupinu dat, je podmíněné formátování jedinou správnou cestou.

Základní podmíněné formátování

Tento druh formátování nemusí být za každou cenu taková věda. Pomohou zde


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme úvod do podmíněného formátování, základní pravidla, automatické možnosti, další nastavení a formátování pomocí vzorce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 272 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 120 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
272 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 678 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (3)