BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 14 - Práce s filtry v aplikaci Excel 1

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 12. - 13. lekci Excel pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

Dnešní lekci využijeme k odbočení od tématu funkcí, kterému jsme se věnovali v minulé lekci, Řešené úlohy k 12. - 13. lekci Excel pro pokročilé, a kterému se budeme ještě bohatě věnovat v budoucnu a zaměříme se na filtrování. Tato zdánlivě jednoduchá aktivita se v Excelu skutečně dá uchopit jednoduše – s využitím jednoduchého filtru anebo složitěji – s využitím rozšířeného filtru, se kterým lze řešit úlohy komplikované nebo dokonce ještě komplikovanější, neboť si představíme některé funkce rozšířeného filtru, které nejsou příliš známé, ale jejich funkčnost je fascinující.

Jako vždy budeme mít pár odboček, protože i u filtrování se vyplatí znalost dalších souvislostí, alternativ a vylepšení. Proto nám celé téma filtrování zabere tři lekce, ovšem odměnou bude, že pak již budeme schopni filtry užívat na mistrovské úrovni a nic nás již nezaskočí.

Jednoduchými filtry se již zabýval článek pro začátečníky, takže co zaznělo tam již opakovat nebudeme. Avšak úvodem si dovolím jisté doplnění.

Jednoduchý filtr

Správně se nazývá automatickým filtrem (ale do kontrastu s rozšířeným filtrem se více hodí slovo jednoduchý, protože skutečně jednoduchý je). Nachází se na listu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme jednoduchý filtr, úvod, limity, tipy a triky, zástupné znaky a srovnání s rozšířeným filtrem v aplikaci Excel

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 224 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 240 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
224 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 559 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (5)