IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Řešené úlohy k 27. - 29. lekci Excel pro pokročilé Nové

V minulé lekci, Souhrny v tabulce v MS Excel, jsme si uvedli postup tvorby mezisoučtů v tabulce pomocí funkce SUBTOTAL().

Následující 3 cvičení vám pomohou procvičit znalosti z lekcí pro pokročilé v MS Excel, konkrétně použití funkcí ZVOLIT(), INDEX() a SUBTOTAL() z minulých lekcí. Ve vlastním zájmu se je pokuste vyřešit sami. Pod článkem máte pro kontrolu řešení ke stažení. Ale pozor, jakmile se na něj podíváte bez vyřešení příkladů, ztrácí pro vás cvičení smysl a nic se nenaučíte :)

Pokud si opravdu nebudete vědět rady, podívejte se raději znovu do minulých tutoriálů a pokuste se na to přijít.

Jednoduchý příklad

V prvním jednoduchém příkladu budete řešit využití souhrnů při zpracování výsledkové listiny jednotlivců na získání výsledků družstev (měst). Následující tabulka obsahuje fiktivní výsledkovou listinu závodu seřazenou dle nejlepších výsledků jednotlivců. V prvním sloupci je uvedeno jméno, ve druhém město a ve třetím výsledek.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 1 615 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 53 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 286 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Řešené úlohy v MS Excel na témata funkcí pro výběr hodnot, variantní výpočty a souhrny v tabulce. Úlohy jsou řazené dle obtížnosti s řešením ke stažení.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Petr Koloušek
Avatar
Aktivity