BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 4 - Správa pojmenovaných oblastí a práce s listy v Excelu

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 1. - 3. lekci Excel pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V minulé lekci, Řešené úlohy k 1. - 3. lekci Excel pro pokročilé, jsme si ukázali další možnosti využití klávesových zkratek a myši. V dnešní lekci toto téma dokončíme, dále probereme Správce názvů a načneme téma práce s listy v Excelu.

Uzavření klávesových zkratek

Klávesových zkratek existuje v Excelu celá řada, někdo říká, že jich je kolem 500, dost možná i víc. Naučíme se přece jen ještě některé z těch důležitějších nebo zajímavějších a další pak budou zmiňovány v jiných lekcích spíše průběžně, protože další samostatný článek na toto téma už by asi příliš záživným nebyl.

Tak tedy:

  • Do buňky A1 se nejlépe dostaneme pomocí Ctrl + Home
  • Mezi listy v souboru se přesouváme pomocí Ctrl + PgUp / PgDown
  • Samotné klávesy PgUp / PgDown slouží k posouvání obrazovky nahoru/dolů na další řádky
  • Máme-li označenu nějakou buňku, ale na obrazovce ji nevidíme, dostaneme ji na obraz kombinací Ctrl + Backspace
  • Vyplnění buňky obsahem se potvrzuje buď klávesou Enter, která nás posune o řádek dolů, nebo klávesou Tab, která nás posune o sloupec doprava
  • Aktuální datum do buňky vložíte kombinací Ctrl + ;

U klávesových zkratek se nebojte experimentovat, kombinujte výše zmíněné klávesy novými způsoby a sami objevujte, jaký to má efekt.

Nesouvislé oblasti buněk můžete vybrat i tak, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci dokončíme téma klávesových zkratek v Excelu a povíme si něco o pojmenování oblasti, Správci názvů a uvedeme se do práce s listy jako takovými

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 224 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 240 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
224 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 559 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (6)