BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 12 - Vyhledávací funkce v aplikaci Excel 1

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 11. lekci Excel pro pokročilé, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

Tento článek volně navazuje na předchozí, Řešené úlohy k 11. lekci Excel pro pokročilé, který pojednával o funkci když. Dnes začínáme s vyhledávacími funkcemi, které mají za typického představitele funkci svyhledat. Proto se zaměříme právě na ni – základní i „to druhé“ využití a styčné body s funkcí Když.

Co to vlastně znamená

Asi každého, kdo někdy tuto funkci spatřil, alespoň jednou napadla otázka, co ten název vlastně znamená. Toto tajemné „s“ je odkaz na slovo svisle, neboli jde o funkci, která vyhledává ve svislém seznamu. Svislým seznamem se rozumí seznam, který má relativně daleko více řádků než sloupců. A takových seznamů je velká většina.

Transpozicí získáme funkci vvyhledat, neboli vodorovné vyhledávání, ještě jinak vyhledávání v tabulce s velkou spoustou sloupců a málo řádků. Taková funkce taky existuje, protože proč ne. Někdy se hodit může.

Tyto dvě funkce jsou velmi blízké „příbuzné“. Názvem podobná, ale využitím už tolik ne, je ještě funkce


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci Excelu si ukážeme funkci svyhledat - úvod, základní atributy, pravidla použití, příklad; typ 0 a 1 a svyhledat vs když

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 320 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 224 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 35 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 240 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
224 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 798 Kč 559 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (5)