IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Metodiky vývoje softwaru - Online kurz

Kurz vás naučí efektivně vyvíjet software v týmu a provede vás nejznámějšími metodikami využívanými ve formách jako jsou Scrum, RUP a další.

7 lekcí

3 vědomostních testů

Co tě tutoriály naučí?

Tutoriál tě nejprve uvede do metodologie vývoje softwaru a zjistíš, proč bys měl metodikám věnovat pozornost. Dovíš se, že kvalita každého projektu záleží na jeho rozsahu, rozpočtu a termínu dodání. Podle těchto složek se pak metodiky dělí na tradiční a agilní.

Hned na začátku se budeš věnovat agilním metodikám, konkrétně tedy metodikám RAD, DSDM a velice populární SCRUM, kterou využívá až 40 % společností pro své projekty. Poslední dvě zmiňované navíc nebudeš moci aplikovat pouze na vývoj software, ale i na řízení projektů s různým zaměřením.

Dále se zaměříš na metodiky Lean Software Development a Kanban, které vycházejí z postupů tzv. štíhlé výroby poprvé zavedené firmou Toyota. Tyto metodiky se soustředí pouze na ty nejpodstatnější faktory a snaží se tak eliminovat co nejvíce nadbytečných částí výroby.

Následovat pak bude tzv. extrémní programování, které postupy výše zmíněných metodik extremizuje.

Jelikož již budeš ovládat ty nejrozšířenější metodiky, tak se ještě podíváš na tři velmi netradiční metodiky, které k vývoji přistupují trochu jiným způsobem. Budou jimi Adaptive Software Development, Feature-Driven Development a krystalové metodiky, které staví lidi a komunitu nad samotný proces vývoje.

Nakonec se podíváš na metodiku Rational Unified Process vytvořenou firmou IBM jako soubor pouhých doporučení a ne pevně daných pravidel. Je to metodika velmi komplexní, systematická a vhodná k řešení velkých projektů s velkými týmy. Spolu s touto metodikou si ještě představíme tzv. metodiky řízení.

Online tutoriály

Cena: 250 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity