IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

UML - Online kurz

Online kurz UML vás provede procesem návrhu objektových aplikací pomocí vizuálního jazyka UML. Orientace v návrhu softwaru je totiž brána jako samozřejmost na většině pracovních pozic.

14 lekcí

21 samostatných úloh

4 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě UML tutoriály naučí?

Budeš umět navrhovat objektové aplikace pomocí vizuálního jazyka UML. Moderní kurz nabitý praktickými projekty tě posune dál na tvé cestě za lukrativním platem.

Na úvod se dozvíš něco o UML neboli Unified Modeling Language. Zjistíš, jak tento soubor grafických notací vznikl, jaký je jeho význam v současnosti a především, jak jej používat. Dále si ukážeme tzv. use case diagramy, které popisují funkcionalitu systému a use case specifikace, které doplňují diagramy a obsahují jednotlivé případy užití.

V lekci Doménový model si ukážeme model, který vytváříme spolu s Use Case diagramem v počáteční fázi a který je samozřejmě programován objektově. Vysvětlíme si vlastnosti a výhody doménového modelu.

V následujících lekcích poznáš i další diagramy, např. class diagram, state machine diagram, activity diagram, package diagram, deployment diagram, vývojové diagramy, sequence diagram, composite structure diagram, object diagram a další diagramy interakce - zjistíš, k čemu diagramy slouží a jak je co nejlépe využívat.

Na závěr si ještě ukážeme jazyk OCL (Object Constraint Language), který rozšiřuje UML o formální způsob zápisu podmínek.

Po dokončení všech lekcí tě čeká závěrečný kvíz na UML a certifikát e-learning kurzu, který si můžeš stáhnout ve formátu PDF.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály UML

Cena: 700 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity