Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Lekce 23 - Oracle krok za krokem: Užitečné funkce jazyka PL/SQL 2. část

V minulé lekci, Oracle krok za krokem: Užitečné funkce jazyka PL/SQL, jsme se seznámili se spoustou užitečných funkcí jazyka PL/SQL pro práci s řetězci. Také jsme se seznámili s tabulkou DUAL.

V této lekci se podíváme na další sadu zajímavých a užitečných funkcí jazyka PL/SQL pro práci s datumy, hodnotou NULL a regulárními výrazy.

Na úvod

V této lekci budeme, stejně jako v přechozí lekci, pracovat s tabulkami zamestnanec a adresa. Nejprve se podíváme na jednu užitečnou klauzuli, a poté se vrhneme na samotné funkce. Začneme opět s jednoduchými funkcemi s jediným parametrem. Následně si představíme o něco složitější funkce a ukážeme si, jak se spolu dají různé funkce kombinovat. Nakonec se podíváme na


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 1 190 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 43 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 211 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se podíváme na další užitečné funkce jazyka PL/SQL, tentokrát pro práci s datumy, hodnotou NULL a regulárními výrazy.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Matěj Kadlec
Avatar
Autor se programování věnuje od střední školy, nyní studuje informatiku na VŠB-TUO a pracuje jako ETL developer pro společnost IDC. Mezi jeho oblíbené jazyky patří Python a SQL.
Aktivity