Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme asistenty pro kurzy programování - pohodová brigáda. Více info
PHP week

Řešené úlohy k 1. - 4. lekci Adobe Photoshop

V minulé lekci, Základy Adobe Photoshop - Styly vrstev, jsme se věnovali dialogovému oknu Styl vrstvy. Prošli jsme si jednotlivé efekty a některé z nich jsme si vyzkoušeli aplikovat na vrstvy.

Následující 3 cvičení vám pomohou procvičit znalosti práce v Adobe Photoshop z předešlých lekcí. Ve vlastním zájmu se je pokuste vyřešit sami. Pod článkem máte pro kontrolu řešení spolu se zdrojovými fotografiemi ke stažení. Ale pozor, jakmile se na něj podíváte bez vyřešení příkladů, ztrácí pro vás cvičení smysl a nic se nenaučíte :)

Pokud si opravdu nebudete vědět rady, podívejte se raději znovu do minulých tutoriálů a pokuste se na to přijít.

Jednoduchý příklad

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Otevřete si soubor zdroj.psd, ve kterém se nachází nápis ITnetwork.cz. Následně pomocí stylů vrstev vytvořte vržený stín tak, aby vypadal jako na obrázku níže.

Středně pokročilý příklad

Otevřete si soubor zdroj.psd, ve kterém se nachází loga sociálních sítí v černé barvě. Následně těmto logům dodejte jejich barvy s využitím stylů překrytí barvou a překrytí přechodem. Hexadecimální kódy jednotlivých barev naleznete v souboru barvy.txt.

Pokročilý příklad

Otevřete si soubor obsahující fotografii níže:

A pomocí voleb prolnutí vytvořte ve fotografii 3D efekt, viz obrázek před a po níže (Fotografie: Seth Doyle):

V příští lekci, Základy Adobe Photoshop - Výběry, se zaměříme na výběry a pokusíme se různými způsoby vyjmout objekty z pozadí.


 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 320x (12.59 MB)

 

Aktivity