IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Databáze v PHP pro začátečníky - Online kurz

Online kurz pokrývá základní práci s databázemi v PHP, představuje nástroj phpMyAdmin pro jejich snadnou správu a ukazuje mimo jiné tvorbu registračního systému pro uživatele pomocí různých nástrojů.

Jak jazyk PHP tak SQL mají z pochopitelných důvodů syntaxi v angličtině jako například "while", "catch" či "INSERT", ale pro přehlednost jsou všechny články i kódy v tomto kurzu napsány tak česky, jak je to jenom možné.

7 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co se v kurzu naučíš?

Budeš umět vytvářet databáze a pracovat s nimi pomocí různých technologií. Moderní kurz nabitý praktickými příklady ti dá solidní znalosti datové vrstvy pro cestu za platem až 120.000 Kč.

Dozvíš se, co je to vlastně databáze, jak funguje a jaké jsou její výhody oproti jiným způsobům ukládání dat. Vše ti ukážeme na zřejmě nejznámější databázi MySQL, pro práci s nichž PHP poskytuje velké množství vestavěných funkcí.

Až pochopíš trochu teorie, nastane čas aplikovat tyto znalosti v praxi. Napíšeš si pár jednoduchých PHP programů, které se dokáží připojit k databázi a ovlivňovat ji. Jakmile toto zvládneš, nebude ti nic bránit v tom, aby ses pustil do prvního většího PHP projektu využívajícího databázi – neobjektového redakčního systému, jehož tvorbou tě provedou další díly.

Tvůj redakční systém bude umět vytvářet, ukládat, upravovat a odstraňovat články, registrovat a přihlašovat uživatele a spoustu dalších věcí. Pokud není web design tvůj šálek čaje, nemusíš se vůbec bát. Kurz je zaměřen na backendovou (PHP) část vývoje a o vzhled stránky se postarají CSS styly, které si budeš moci jednoduše stáhnout.

No a pokud toto vše zmákneš levou zadní, určitě si budeš chtít své znalosti ověřit v závěrečném testu, který ti pomůže zjistit, zda si se základy databází v PHP skutečně můžeš tykat :-) Po dokončení kurzu získáš absolventský certifikát.

Prověřeno absolventy

Lekce

Cena: 100 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity