Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Existujici framework a nebo vlastni

PHP PHP Existujici framework a nebo vlastni American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Radek
Člen
Avatar
Radek:18.9.2016 9:46

Cau,
nemuzu se rozhodnout jestli ma smysl pouzit existujici framework (dival jsem se po symfony) a nebo pouzit vlastni. Jedna se o projekt, ktery bude vetsi (zatim jen cast ucetnictvi + evidence skladu) a bude se casem rozrustat + spousta toho pobezi na pozadi (scripty v BASH, php, nejaky programy). V projektu budu chtit vyuzivat i AJAX docel casto + vytvorit nejaky API pro komunikaci se treti stranou.
MVC je samozrejmost a prave proto, nektery modely bude vyuzivat i web i scripty na pozadi a nevim jestli u existujicich frameworku to nebude problem (pripadne problem s rychlosti apod.). Dik

 
Odpovědět 18.9.2016 9:46
Avatar
Radek
Člen
Avatar
Odpovídá na Radek
Radek:18.9.2016 9:52
  • budu se jeste muset pripojovat do nekolika DB (jedna pro projekt a dalsi jsou externi kde jsou dalsi informace)
 
Nahoru Odpovědět 18.9.2016 9:52
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Radek
patrik.valkovic:18.9.2016 9:59

Pokud nad tím nechceš strávit 2 roky tak je vlastní framework zbytečný.

Nahoru Odpovědět 18.9.2016 9:59
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
Odpovídá na Radek
TomasGlawaty:18.9.2016 11:13

Do vlastního řešení se určitě nepouštět. Strávíš tím tolik času a stejně to nebude tak odladěné, jako už existující řešení.
Určitě si vyber mezi Symfony, nebo Nette. S ostatními nemám zkušenosti, ale co jsem se viděl různé testy atd., tak jsou poměrně pomalé.
Symfony a Nette jsou si velmi podobné, já upřednostňuji Nette, jelikož se mi v něm více líbí psát kód, něz v Symfony (například formuláře jsou v symfony hrozné). Pro Symfony hraje do karet větší (AJ) komunita a velké množství Bundles. Avšak všechny základní balíčky, co jsou v Symfony standard, jsou integrovány i do Nette => Symfony\Console, Doctrine, Symfony\Translation etc.
Co se týče toho AJAXu, tak Nette má výbornou podporu, jak na straně JS (nette.ajax.js, netteForms.js, live-form-validation.js), tak přímo v sobě (payload, snippety v šablonách, vše je skoro automatizované).

Nahoru Odpovědět  +1 18.9.2016 11:13
Člověk může dosáhnout čeho si zamane. Jen musí chtít, případně něco obětovat ...
Avatar
hitzoR
Člen
Avatar
hitzoR:18.9.2016 12:38

Přesně jak píše Tomáš, Nette nebo Symfony je prakticky to jediné, nad čím bys měl uvažovat. S frameworkama jako Laravel, Yii, Zen nebo CodeIgniter zkušenost nemám, ale podle různých zahraničních článků jsou level nebo dva pod Symfony a v jejich neprospěch hraje spousta faktů.

A jestli Nette nebo Symfony, to už je čistě osobní volba, špatně neuděláš s ani jedním. Mi osobně třeba moc nesedí Doctrina, takže používám Nette s Nextras/ORM. Spoustu věcí jako CLI nebo REST API si do Nette můžeš dát pomocí extension a tak jediná výhoda, kterou dneska Symfony má, je perfektní dokumentace a obří komunita. Ale Nette je v Česku jednička a komunita, ikdyž ne zrovna největší, je dost aktivní na fóru, kde se dá najít i spousta zajímavých tipů, které třeba v dokumentaci nenajdeš.

 
Nahoru Odpovědět 18.9.2016 12:38
Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Radek
Bogdan:18.9.2016 13:30

Určitě vlastní a doporučují Symfony. Plus je v tom, že kdybys náhodou někdy hledal práci, tak si najdeš hodně dobře placenou pozici v zahraničí s SF, s nette si v zahraničí ani neškrtneš(proč v zahraničí? Zajímavější projekty, větší budoucnost, zajímavější platy)

  • Jsem slyšel, že se Nette v každé nové verzi razantně mění(nevím nepracují, ale stěžovalo si na to dost lidi).

PS: Formy jsou v symfony perfektní.
http://symfony.com/…t/forms.html

 
Nahoru Odpovědět 18.9.2016 13:30
Avatar
TomasGlawaty
Člen
Avatar
TomasGlawaty:18.9.2016 15:32

Co se týče změn v Nette, je pravda, že okolo těch 2.* verzí bylo pár razantnějších změn, ale tohle už by se snad stávat nemělo. Setinkové verze zpravidla žádné BC breaks nezpůsobují a destinkové požadují občas nějaké menší zásahy. Nevím jak to je/bylo u Symfony, ale pochybuju, že by se neměnilo ... určitě není už léta pořád stejné a určitě nedrží back-compatibility tak dlouho :)
Pokud člověk zná jeden z těchto dvou hodně dobře, tak přeorientovaní se na ten druhý je hrozně krátkodobá záležitost. Sám znám, si myslím, Nette poměrně dost "do hloubky" a se Symfony nějaké problémy nemám.

K formulářům, nelíbí se mi ty nepěkné konfigurace přes pole a tohle tvrdí i dost lidí, co v Symfony pracují :)

Nahoru Odpovědět  +1 18.9.2016 15:32
Člověk může dosáhnout čeho si zamane. Jen musí chtít, případně něco obětovat ...
Avatar
Radek
Člen
Avatar
Radek:18.9.2016 16:05

Dik moc za odpovedi. V tom pripade se vrhnu na Symfony.

 
Nahoru Odpovědět  +2 18.9.2016 16:05
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.