Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Indexování vícejazyčného webu

Aktivity
Avatar
Tomáš Kretek:13.4.2020 13:05

Ahoj, potřebuju trochu poradit, kterým směrem se vydat. Chtěl bych udělat vícejazyčný web, ale někde jsem četl, že třeba Seznam má problém s indexováním webu ve více jazycích. Kdežto třeba google to nějak umí. Já ale úplně nevím, jak docílit toho, aby se to indexovalo zvlášt a aby to fungovalo tak jak má. Jedna věc je

<html lang="cs">

, ale ještě jsem někde viděl něco s

hreflang

a snad ještě něco a tím, že jsem to nikdy nedělal, tak pořádně nevím, jak by to mělo správně být. Je tady někdo, kdo už se totím zabýval a byl by ochotný mi poradit? Budu mu moc vděčný. Předem děkuju moc...

 
Odpovědět
13.4.2020 13:05
Avatar
Lu Kiss
Člen
Avatar
Lu Kiss:14.4.2020 9:03

Na zakázání indexace stačí přidat pouze toto. Nevím jak seznam, ale googlu může trvat až několik týdnů než stránku najde a zjistí že ji nemá indexovat (to můžeš částečně urychlit google search consolí). Co se týče tvého problému tak je to jednoduché, každá tvoje stránka webu má svojí url, jak v české tak např. anglické mutaci, takže při načítání obsahu na stránku jistě dokážeš i přidat podmínku na to, aby jsi tam tento meta tag měl.

<meta name="robots" content="noindex">
 
Nahoru Odpovědět
14.4.2020 9:03
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr 'PePa' Pavel:28.4.2020 15:45

Myslím, že OP nechtěl zabránit indexaci, ale indexovat jazykové mutace zvlášť.

Máš různé cesty pro různé jazyky? To je základ - nesmíš vracet pro stejnou url různý obsah.

Např. http://mujweb.cz/cs/home a http://mujweb.cz/en/home
nebo http://mujweb.cz/home a http://mujweb.cz/en/home
nebo http://mujweb.cz/cs/vitejte a http://mujweb.cz/en/welcome

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
28.4.2020 15:45
Avatar
Petr 'PePa' Pavel:28.4.2020 15:48

Taky se podívej, jestli ti webový server vrací nějaký Content-Language. Nejspíš ne, ale nechceš vracet nepravdivý. Můžeš změnit z PHP.

 
Nahoru Odpovědět
28.4.2020 15:48
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.