Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Inštalácia Laravelu (alebo iného PHP frameworku) na prenajatý Apache server

Aktivity
Avatar
Ondri
Člen
Avatar
Ondri:23.3.2016 23:33

Ahoj :)

Nedávno som sa začal venovať frameworku Laravel a doposiaľ som ho využíval iba v lokálnom prostredí. Neviem si ale celkom predstaviť ako jeho inštaláciu prevediem na webhostingu. Taktiež ako zmením root priečinok (vzhľadom na hierarchiu Laravelu, ktorý to vyžaduje). Predpokladám že copy + paste súborov projektu Laravelu nebude stačiť. Snažil som sa googliť ale vôbec neviem či som navedený spránym smerom. Dočítal som sa niečo málo o SSH prístupe, ktorého prostredníctvom by sa mal dať tento proces uskutočniť. Budem rád za všetky vaše postrehy a odpovede, naozaj mi to vŕta hlavou.

S prianím pekného dňa,
Adam

 
Odpovědět
23.3.2016 23:33
Avatar
mayo505
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Ondri
mayo505:24.3.2016 10:48

Ahoj, ozaj ti stačí copy paste povedzme cez FTP, tak ako by si to robil s čistým PHP, akurát ti to bude trvať dlhšie. Tú inštaláciu by si potreboval iba ak by si nekopíroval vendor adresár, ale to slovenské hostingy neumožňujú (pokiaľ viem) tak tam proste nakopíruj všetko a nič nebudeš musieť inštalovať.
Čo sa týka odstránenia toho public z URL tak pre mňa to vyriešilo tento text zo stackoverflow

Rename the server.php in the your Laravel root folder to index.php and copy the .htaccess file from /public directory to your Laravel root folder. -- Thats it !! :)

Akurát bacha lebo tým umožníš priamy prístup napríklad k .env súboru, tak to zakáž v tom .htaccess

 
Nahoru Odpovědět
24.3.2016 10:48
Avatar
Pavel Parma
Člen
Avatar
Pavel Parma:30.3.2016 7:29

Většina českých ani slovenských hostingů neumožňují jak ssh přístup, tak využití buildovacích nástrojů jako treba jenkins, bohužel. Microsoft azure, nebo Amazon web services podporují tyto věci, stejně tak git atd... ale musíš si připlatit (Azure by mělo být pro studenty zdarma s omezeným přístupem, ale ještě jsem ho nezkoušel). Proto jak psal kolega, ftp je jediná cesta. Můžeš přehrávat vše krom vendoru, což se mi na mém serveru osvědčilo jako relativně rychlé. Co se týče toho přístupu, no big deal. Stačí vložit do root složky laravelu htaccess s tímto textem

RewriteEngine on
RewriteRule (.*) public/$1

Tím se ti všechno přesměruje do public složky a tam se pak provede další htaccess, který už filtruje složky a soubory.

 
Nahoru Odpovědět
30.3.2016 7:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.