Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

array_flip - Český PHP manuál

Otočí prvky klíč-hodnota v poli, klíče se stanou hodnotami a hodnoty klíči. Hodnoty musí být tedy typu integer nebo string, pokud je hodnotou prvku např. objekt, PHP vyhodí warning a klíč nepřidá. V případě více stejných klíčů bude použit ten poslední prvek a předchozí budou zahozeny.

Parametry

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pole k převrácení.

Návratová hodnota

Převrácené pole nebo null při selhání.

Příklad

<?php
$pole = array(1 => 'a', 2 => 'b', 3 => 'a');
$pole = array_flip($pole);
print_r($pole);

Výstup:

Array
(
    [a] => 3
    [b] => 2
)

 

Všechny články v sekci
Pole - Český PHP manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!