Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

array_shift - Český PHP manuál

PHP Manuál Pole array_shift - Český PHP manuál

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Odebere první prvek z pole a ostatní posune dopředu. Funkce umožňuje používat pole jako frontu, měla by se tedy vyskytnout v kódu jen v případě, že s polem pracujeme jako s frontou. V ostatních případech poslední prvek vymažeme pomocí unset. Číselné indexy budou přečíslovány od nuly. Funkce resetuje vnitřní ukazatel na aktuální prvek v poli.

Parametry

Pole (fronta).

Návratová hodnota

Odebraný prvek nebo null při neúspěchu.

Příklad

<?php
$fronta = array('Homer', 'Marge', 'Bart', 'Lisa', 'Meggie');
$simpson = array_shift($fronta);

print_r($fronta);
echo $simpson;

Výstup:

Array
(
    [0] => Marge
    [1] => Bart
    [2] => Lisa
    [3] => Meggie
)
Homer

 

 

Manuál pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
Pole - Český PHP manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!