Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

nl2br - Český PHP manuál

PHP Manuál Textové řetězce nl2br - Český PHP manuál

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Funkce nahradí konce řádků (\n) tagem <br />. To může být užitečné pro výpis jednoduchých textů od uživatelů, zadaných třeba z textarea.

Parametry

Řetězec k nahrazení. Můžeme uvést nepovinný atribut typu boolean, zda chceme vkládat XHTML značky či nikoli. Výchozí hodnota je true, poté se vkládá <br />, pokud je hodnota false, vkládá se <br>.

Návratová hodnota

Řetězec s HTML tagy pro zalomení řádků.

Příklad

<?php
$s = "Ahoj,\nvítej u nás.";
echo nl2br($s);

Výstup:

Ahoj,<br />
vítej u nás.

 

 

Manuál pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!