Jarní BF Python týden
100% homeoffice, 100% časově flexibilní fulltime programátor pro ITnetwork.cz. #bezdeadlinu Mám zájem!
Využij Jarní akci a získej od nás 50 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Python týden se slevou na e-learning až 80 %

nl2br - Český PHP manuál

Funkce nahradí konce řádků (\n) tagem <br />. To může být užitečné pro výpis jednoduchých textů od uživatelů, zadaných třeba z textarea.

Parametry

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Řetězec k nahrazení. Můžeme uvést nepovinný atribut typu boolean, zda chceme vkládat XHTML značky či nikoli. Výchozí hodnota je true, poté se vkládá <br />, pokud je hodnota false, vkládá se <br>.

Návratová hodnota

Řetězec s HTML tagy pro zalomení řádků.

Příklad

<?php
$s = "Ahoj,\nvítej u nás.";
echo nl2br($s);

Výstup:

Ahoj,<br />
vítej u nás.

 

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!