Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

parse_str - Český PHP manuál

Rozbalí proměnné z textového řetězce, pokud jsou zadány ve tvaru tzv. QUERY stringu (tedy jak je běžně dostáváme v URL adrese).

Parametry

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Textový řetězec s proměnnými. Jako druhý parametr můžeme uvést pole, proměnné se poté vybalí do něj.

Návratová hodnota

Funkce nevrací hodnotu.

Bez uvedení pole se proměnné vybalí do tzv. běžného scope, tedy jako bychom je v tom místě založili. To může být někdy nebezpečné, když to uživatel ví (nebo tuší), může nám zadat takové proměnné, které poškodí naši aplikaci. Jelikož se u této funkce předpokládá, že řetězec bude od uživatele (zpracovávají se takto např. cookies), budeme pole vždy používat.

Příklad

<?php
$s = 'a=1&b=itnetwork&pole=[]&pole[]=prvek';
$pole = array();
parse_str($s, $pole);
print_r($pole);

Výstup:

Array
(
  [a] => 1
  [b] => itnetwork
  [pole] => Array
    (
      [0] => prvek
    )

)

 

Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!