Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

trim - Český PHP manuál

PHP Manuál Textové řetězce trim - Český PHP manuál

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Funkce trim odstraní veškeré tzv. bílé místo na začátku a na konci řetězce. Za bílé místo jsou považovány mezery, tabulátory, konce řádků a další znaky. Jde o znaky: " ", "\t", "\n", "\r", "\0", "\x0B".

Parametry

Řetězec pro převedení, dále můžeme uvést výčet znaků (formou jednoho řetězce), které se mají ze stringu odstranit. Jsou odstraněny vždy pouze před a za řetězcem!

Návratová hodnota

Řetězec bez bílých znaků.

Příklad

<?php
$s = "   jméno \n\t ";
$s = trim($s);
var_dump($s);

Výstup:

string(6) "jméno"

Pokud bychom chtěli odstranit bílé místo jen z jedné strany řetězce, použijeme funkce ltrim a rtrim (zleva a zprava).


 

 

Manuál pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!