Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

trim - Český PHP manuál

Funkce trim odstraní veškeré tzv. bílé místo na začátku a na konci řetězce. Za bílé místo jsou považovány mezery, tabulátory, konce řádků a další znaky. Jde o znaky: " ", "\t", "\n", "\r", "\0", "\x0B".

Parametry

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Řetězec pro převedení, dále můžeme uvést výčet znaků (formou jednoho řetězce), které se mají ze stringu odstranit. Jsou odstraněny vždy pouze před a za řetězcem!

Návratová hodnota

Řetězec bez bílých znaků.

Příklad

<?php
$s = "   jméno \n\t ";
$s = trim($s);
var_dump($s);

Výstup:

string(6) "jméno"

Pokud bychom chtěli odstranit bílé místo jen z jedné strany řetězce, použijeme funkce ltrim a rtrim (zleva a zprava).


 

Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!