Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

MVC - Jednoduchý redakční systém v PHP objektově - Online kurz

Online kurz vysvětluje základy MVC architektury a demonstruje její využití na tvorbě jednoduchého redakčního systému. Vlastně se jedná o jakési přetvoření projektu vytvořeném v kurzu Databáze v PHP pro začátečníky. Tentokrát ale již v objektově orientovaném PHP (čili tak, jak to má správně být).

Ačkoliv je PHP jako jazyk z pochopitelných důvodů vytvořen v angličtině (čemuž odpovídají i anglická klíčová slova), celý kurz včetně zdrojových kódů je kvůli přehlednosti a větší dostupnosti napsán česky kdekoliv je to možné.

13 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co se v kurzu naučíš?

Budeš umět tvořit jednoduché redakční systémy pomocí PHP. Moderní kurz nabitý praktickými plně funkčními projekty tě uvede do webového světa na tvé cestě za platem až 120.000 Kč.

Nejprve ti hezky zlehka vysvětlíme, co je to vlastně ta MVC architektura, z jakých komponentů se skládá a jaké jsou její výhody. Pokud jsi již pracoval/a na nějakém větším projektu, který se žádnou takovou architekturou neřídil (nebo v horším případě ani nebyl napsán objektově), rychle pochopíš, proč právě MVC je cesta, kterou se při psaní kódu vydat.

Dále ti pomůžeme správně nastavit konfiguraci webserveru v souboru .htaccess, ukážeme ti, jak vytvořit směrovač. Díky směrovači budeš moci používat hezké URL adresy a žádná adresa ti už tak nebude končit na ošklivé .php. Předvedeme si také jednoduchou ukázku s odesíláním e-mailů, na které snadno pochopíš životní cyklus požadavku na stránku, který prochází PHP kódem napsaným podle zásad MVC.

Když už budeš chápat základy, můžeš se s námi pustit do programování toho slibovaného redakčního systému. Ten bude umět registrovat a přihlašovat uživatele, rozlišovat správce systému a obyčejné čtenáře a také přidávat, upravovat a odstraňovat články. Co je na tom nejlepší? Že tentokrát bude tento systém postaven tak, že ho budeš moci v budoucnu snadno rozšiřovat o další funkce. Je jenom na tobě, zda to dále zkusíš sám, nebo zda s námi budeš pokračovat v tomto tématu kurzem Kompletní e-shop v PHP - Mistrovství MVC, ve kterém si budeš moci vytvořit svůj vlastní e-shop.

A nakonec, pokud budeš mít chuť, můžeš si ověřit své znalosti v závěrečném testu, jehož výsledek ti ukáže, kde máš ještě mezery, nebo zda jsi připraven na kariéru programátora MVC aplikací :-) Po jeho dokončení získáš certifikát, který můžeš použít jako osvědčení, že jsi tento kurz úspěšně absolvoval.

Ověřeno absolventy

Lekce

Cena: 220 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity