Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.

Webová aplikace pro rezervování služebních vozidel ve firmě

Webová aplikace, která má za úkol udržet pořádek v organizaci, která půjčuje vozidla (může to být klidně i firemní vozidlo). Webová aplikace má dělení tří uživatelů - SuperAmin, Admin a Běžný uživatel.

Funkce

  • Emaily - pošle email o uskutečněné rezervaci adminům + uživateli, který si vozidlo rezervoval. Pokud admin změní rezervaci, změny jsou taktéž poslány uživateli, který rezervoval vozidlo.
  • Kalendář - má mnoho funkcionalit, dají se tam zobrazit svátky, přímo editovat a vidět rezervace přehledně. Aplikace má poté také tabulkový seznam - pro snazší hledání přes text, datum apod.
  • Přidání rezervace - vybrání vozidla, termín na jak dlouho rezervujeme, případně umožňuje vybrat opakování (týdně, měsíčně apod. pro lepší komfort)
  • Dva módy - tmavý a světlý. V noci se přece špatně testuje aplikace, která je světlá, že?
  • Nastavení systému - záloha + obnova + stažení dat, zap./vyp. registrací, hromadné smazání všech rezervací

a mnoho dalšího:).

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Plná verze bude dostupná pouze na mém webhostingu. Pro vás (verze se zdrojovými kódy) bude dostupná pouze tady (ke stažení).

Zdrojový kód

Pokud nemáte zkušenosti s frameworkem Symfony, npm, composerem.., tak snad nemá ani cenu stahovat zdrojáky (pokud vás nezajímá jen samotný kód bez vyzkoušení). Obsah staženého souboru NENÍ "plná verze" aplikace, která běží na webu. Tzn. že jsem zdrojáky "cutnul", a prostě nějaký kód smazal (takže pokud ji rozjedete, asi bude psát chybu, že chybí nějaké routy, funkce apod.). Nechci, ať si mou práci někdo jen tak přivlastní.

Pokud vás však něco z appky zajímá jak funguje apod., nemám problém vám to vysvětlit/ukázat další hrstkou kódu. Na tuto aplikaci je už zde na ITnetwork udělán celý kurz v Symfony. Pokud tě něco takového zajímá, určitě kurz čekni :)

Plná verze

Plná verze je již dokončena a je k vyzkoušení zde: http://soutez-full.lishaak.cz.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
8 Aplikace je vážně propracovaná. Dokáži si představit, že by se dala využít i na rezervace dalších věcí, nejen vozidel. Možná to zbytečně redukuje možnosti použití. Dalo by se specifikovat co se rezervuje a aplikace by pak mohla sloužit např. i na učebny. Možnosti použití jsou potom obrovské. Škoda, že nejsou k dispozici zdrojáky, aby si to mohl člověk rozjet pro svou firmu. Kdybys udělal alespoň nějakou osekanou verzi, která by šla stáhnout a spustit, ale když píšeš, že jsi to jen promazal a ani to nefunguje, tak nevidím pak možnost reálného užití pro další lidi.

Michal Čápka
9 Povedená a přehledná aplikace s mnoho funkcionalitami, dokáži si představit, že by ji využila nejedna firma. Nemám k tomu ani moc co vytknout. Dobrá práce.

David Čápka
9 Propracovaná aplikace s luxusními funkcemi jako je zapnutí tmavého schématu v nočních hodinách nebo export databáze. Kalendář je propracovaný a vypadá jako od Google, automobily jdou odlišovat barevně i ikonkou, vše tak nějak dává smysl a je vidět, že autor přemýšlel nad tím, jak se bude aplikace reálně používat. Trochu mě mrzí, že jsi si nedal práci, aby zdrojáky nějak fungovaly, mohlo by to někomu pomoci při výuce, všichni jsme nějak začínali.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 44x (4.1 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce PHP

 

Všechny články v sekci
Symfony framework pro PHP
Program pro vás napsal Samuel Hél
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje hlavně programování, nejvíce z oblasti webových technologií, dělá občasné video edity ze svých dovolených. Má rád memes a svou gf
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Jaroslav Smrž:30.7.2019 9:24

Zajímavý nápad a spousta užitečných funkcí. Na jakou platformu / platformy to plánuješ?

Odpovědět
30.7.2019 9:24
/* Life runs on code */
Avatar
Samuel Hél
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Samuel Hél:30.7.2019 21:05

Webová aplikace naprogramovaná hlavně v PHP frameworku symfony

 
Odpovědět
30.7.2019 21:05
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Samuel Hél
Jaroslav Smrž:31.7.2019 8:47

OK, díky. Jsem si špatně přečetl popis aplikace, kde píšeš, že je to webová aplikace :) Každopádně se těším na dokončení.

Odpovědět
31.7.2019 8:47
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.