IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Webová aplikace pro rezervování služebních vozidel ve firmě

Webová aplikace, která má za úkol udržet pořádek v organizaci, která půjčuje vozidla (může to být klidně i firemní vozidlo). Webová aplikace má dělení tří uživatelů - SuperAmin, Admin a Běžný uživatel.

Funkce

  • Emaily - pošle email o uskutečněné rezervaci adminům + uživateli, který si vozidlo rezervoval. Pokud admin změní rezervaci, změny jsou taktéž poslány uživateli, který rezervoval vozidlo.
  • Kalendář - má mnoho funkcionalit, dají se tam zobrazit svátky, přímo editovat a vidět rezervace přehledně. Aplikace má poté také tabulkový seznam - pro snazší hledání přes text, datum apod.
  • Přidání rezervace - vybrání vozidla, termín na jak dlouho rezervujeme, případně umožňuje vybrat opakování (týdně, měsíčně apod. pro lepší komfort)
  • Dva módy - tmavý a světlý. V noci se přece špatně testuje aplikace, která je světlá, že?
  • Nastavení systému - záloha + obnova + stažení dat, zap./vyp. registrací, hromadné smazání všech rezervací

a mnoho dalšího:).

Plná verze bude dostupná pouze na mém webhostingu. Pro vás (verze se zdrojovými kódy) bude dostupná pouze tady (ke stažení).

Zdrojový kód

Pokud nemáte zkušenosti s frameworkem Symfony, npm, composerem.., tak snad nemá ani cenu stahovat zdrojáky (pokud vás nezajímá jen samotný kód bez vyzkoušení). Obsah staženého souboru NENÍ "plná verze" aplikace, která běží na webu. Tzn. že jsem zdrojáky "cutnul", a prostě nějaký kód smazal (takže pokud ji rozjedete, asi bude psát chybu, že chybí nějaké routy, funkce apod.). Nechci, ať si mou práci někdo jen tak přivlastní.

Pokud vás však něco z appky zajímá jak funguje apod., nemám problém vám to vysvětlit/ukázat další hrstkou kódu. Na tuto aplikaci je už zde na ITnetwork udělán celý kurz v Symfony. Pokud tě něco takového zajímá, určitě kurz čekni :)

Plná verze

Plná verze je již dokončena a je k vyzkoušení zde: http://soutez-full.lishaak.cz.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení
Symfony framework pro PHP
David Jančík
8 Aplikace je vážně propracovaná. Dokáži si představit, že by se dala využít i na rezervace dalších věcí, nejen vozidel. Možná to zbytečně redukuje možnosti použití. Dalo by se specifikovat co se rezervuje a aplikace by pak mohla sloužit např. i na učebny. Možnosti použití jsou potom obrovské. Škoda, že nejsou k dispozici zdrojáky, aby si to mohl člověk rozjet pro svou firmu. Kdybys udělal alespoň nějakou osekanou verzi, která by šla stáhnout a spustit, ale když píšeš, že jsi to jen promazal a ani to nefunguje, tak nevidím pak možnost reálného užití pro další lidi.
Symfony framework pro PHP
Michal Čápka
9 Povedená a přehledná aplikace s mnoho funkcionalitami, dokáži si představit, že by ji využila nejedna firma. Nemám k tomu ani moc co vytknout. Dobrá práce.
Symfony framework pro PHP
David Čápka
9 Propracovaná aplikace s luxusními funkcemi jako je zapnutí tmavého schématu v nočních hodinách nebo export databáze. Kalendář je propracovaný a vypadá jako od Google, automobily jdou odlišovat barevně i ikonkou, vše tak nějak dává smysl a je vidět, že autor přemýšlel nad tím, jak se bude aplikace reálně používat. Trochu mě mrzí, že jsi si nedal práci, aby zdrojáky nějak fungovaly, mohlo by to někomu pomoci při výuce, všichni jsme nějak začínali.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 78x (4.1 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce PHP

 

Všechny články v sekci
Symfony framework pro PHP
Program pro vás napsal Samuel Hél
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje hlavně programování, nejvíce z oblasti webových technologií, dělá občasné video edity ze svých dovolených. Má rád memes, svou gf a elektroniku
Aktivity