Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET week + discount week

Kalkulátor obsahu a obvodu v PHP

Aplikace slouží k vypočítání obsahu u trojúhelníku, čtverce a obdélníku.

Co bylo použito k vývoji

Pro fungování aplikace bylo použito PHP a na designovou stránku byl použit Bootstrap. Jako IDE/Editor byl použit PHPStorm.

Použité vzorečky

Obdelník

$a1 = $_POST['rozmer1'];
$b1 = $_POST['rozmer2'];

$obdelnik_krat = "2";

$obsah = $a1 * $b1;
$obvod = $obdelnik_krat * ($a1 + $b1);

Čtverec

$a1 = $_POST['rozmer3'];
$a2 = "4";

$obsah = $a1 * $a1;
$obvod = $a2 * $a1;

Trojúhelník

U trojúhelníku byl zprvu problém, protože jsem nevěděl, jak implementovat vypočítání obsahu. K vypočítání byly potřeba výšky trojúhelníku, ale později jsem našel Heronův vzorec.

$a1 = $_POST['rozmer4'];
$a2 = $_POST['rozmer5'];
$a3 = $_POST['rozmer6'];
$obvod = $a1 + $a2 + $a3;

$s = ($a1 + $a2 + $a3) / 2;
$obsah = sqrt($s * ($s - $a1) * ($s - $a2) * ($s - $a3));
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Žádný algoritmus na trojúhelníkovou nerovnost jsem do aplikace nepřidal, přišlo mi to jako zbytečné vzhledem k tomu, že obvod spočítat jde tak i tak, a v případě, že nebude splňovat podmínky trojúhelníkové nerovnosti (absolutně nevím jak jinak to napsat..), tak to u obsahu napíše NaN.

Kolegové v týmu

Nemám kamarády :-( (na takovou lehkou aplikaci by to ale stejně nemělo smysl...)

Proč se zapojuji s takovou jednoduchou aplikací?

Prostě jsem se chtěl zapojit. Nemám v úmyslu vyhrát, protože vím, že zde jsou o hodně lepší aplikace, ale každý, kdo se účastní s funkční aplikací, dostane 80 bodů. Tak jsem se zúčastnil, abych měl pár těch bodů na další učení a taky kvůli zkoušce základů PHP konstrukcí, které se momentálně učím..

Zdrojový kód/Sourcecode

Sourcecode můžete stáhnout zde na ITnetwork a také na githubu (https://github.com/…rimeter-area). Můžete si ho libovolně upravovat.

Na test si můžete webovou aplikaci spustit na stránce: http://turyna.eu/…ulator/view/.

Anglická verze

Omlouvám se, ale nemám zatím takový skill, abych mohl věci z češtiny překládat bez chyb. Snažím se učit anglicky, ale zatím si na to netroufám. Bohužel, základní školy v ČR (u mě šestá třída) se nejlepším učením anglického jazyka chlubit nemohou, snad vám to tak vadit nebude.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
2 Je fajn, že jsi použil Bootstrap a aplikace díky tomu vypadá hezky. U některých vzorečků jsi ukázal i postup výpočtu s dosazením. Je škoda, že sis trochu nevyhrál s includováním souborů, každý soubor máš nastylovaný zvlášť. Aplikace by toho mohla víc umět, nějaké obrázky, grafy, více výpočtů alá WolframAlpha. Takhle mi to přijde, že jsi se snažil usnadnit si úkol, osobně bych aplikaci asi k ničemu nevyužil, i když není v zásadě špatná.

Michal Čápka
3 Aplikace k účelu, pro který byla vytvořená, slouží perfektně, ale asi příliš nenadchne. Možná by se mi hodila na základní škole, škoda, že jsem ji tam tenkrát neměl :)

David Čápka
3 Aplikace překvapila Bootstrapem, vše je hezky propojené odkazy a vše funguje. Laťku jsi však nenastavil příliš vysoko a očekával bych alespoň obrázky těch útvarů, ideálně, aby se čísla zadávala přímo vedle té strany, ke které patří.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 37x (7.44 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce PHP

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště PHP - Základní konstrukce
Program pro vás napsal Milan Turyna
Avatar
Uživatelské hodnocení:
4 hlasů
Autor se věnuje nyní vývoji webu (fullstack)
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Jaroslav Smrž:17.7.2019 20:45

Milane, moc se mi líbí tvoje motivace a cíl stále se zlepšovat. Aplikace je krásně přehledná a jasně plní účel, stejně tak jako minimalistický design. Když si vezmu, že je ti 11 let, tak klobouk dolů. Jen tak dál, chlape! Texty do angličtiny ti velice rád přeložím a pošlu do soukromé zprávy. Jen Tě upozorním, že v podmínkách soutěže je zobrazení banneru "Letní soutěž IT Netvork", tak si to doplň. Logo ke stažení jsem viděl někde v úvodním článku k soutěži.

Odpovědět
17.7.2019 20:45
/* Life runs on code */
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Milan Turyna
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Milan Turyna:17.7.2019 21:07

Ahoj, děkuji za upozornění, u aplikace tam je nutnost přidat odkaz na itnetwork a o zmínku že se jedná o soutěžní aplikaci. Už jsem to upravil.

 
Odpovědět
17.7.2019 21:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.