Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Jakub Karpíšek:12.11.2021 21:19

Ahoj,
studuji magisterský obor na VUT FIT (mám bc. taky z VUT FIT) a nedaří se mi znovu zatnout zuby a donutit se k dalšímu studiu. Chtěl bych se zeptat Vás, kteří již máte letité zkušenosti z oboru, jak se pohlíží na IT zaměstnance s maturitou vs. Bc. vs. Ing./Mgr. či jaké máte zkušenosti a jestli má cenu to hecnout a dodělat si ještě toho Ing. Momentálně mám part-time, dělám mobilky pro Android a nevím jestli ten titul Ing. po mě bude vůbec někdy někdo vyžadovat. Díky moc :)

 
Odpovědět
12.11.2021 21:19
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Alesh
Překladatel
Avatar
Odpovídá na Jakub Karpíšek
Alesh:12.11.2021 21:39

Já bych to malinko řešil jinak. Zeptám se, v jaké jsi fázi toho magisterského studia? Tj. kolik máš za sebou a kolik ti zbývá?
Jedna věc je, jak na tebe budou nahlížet v práci, druhá pak ta, aby sis pak jednou nevyčítal, žes byl tenkrát debil a nedodělals to, jak se říká, už pro ten pocit. Ono, v konečném důsledku ti může být nějaký papír vcelku k ho..., protože rozhodující je, co umíš. Ale přeci jen mohou nastat situace, kdy to, žes nedostudoval rozhodne v tvůj neprospěch. Co já vím, půjdeš na pohovor, přijde tam s tebou druhý, oba jste výborní, ty Bc., on Ing., koho spíš vezmou? Tím studiem by ses měl i něco dalšího naučit, přeci kvůli tomu studuješ, ne? ;-) Čili i o to se ochudíš. No, asi ti je jasný, co ti chci sdělil. Hele, já jsem 15 let ze školy, mám titul Ing., tedy dodělal jsem to. :-) A řeknu ti to takhle, jednou budeš na studentské časy vzpomínat jako na jedno z nejlepších období života, ne-li vůbec na to nejlepší. A podle mě je dost škoda, si ho zkracovat. Za mě studuj, studuj, studuj a u toho samozřejmě pracuj, ať víš, do čeho jdeš. Uvidíš, že až to budeš mít na full-time, že to taky třeba nebude tak idylické a bude tě to třeba taky časem s*át. :-)

 
Nahoru Odpovědět
12.11.2021 21:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.