C# týden ITnetwork Flashka zdarma
Akce! Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C# .NET. Lze kombinovat s akcí 50 % bodů navíc na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Diskuze: S čím jít do studia?

Aktivity (2)
Avatar
Tomáš Karban:5. ledna 23:50

Chtěl bych jít studovat IT, SŠ Telekomunikační Ostrava; Poruba (pokud znáte tak fajn) ale nemám zkušenosti s programováním. Kamarád nebo spíš prostě známý trochu programovat umí a na IT nejde. Říkal mi že bych programování už bych měl zvládat (ale na naši ZŠ v informatice jsme dělali pouze prezentace a o IT nám moc neřekli) budou nás učit programovat od začátku nebo už bych ho měl zvládat? Možná že pro některé je táto otázka stupidní ale chci si být jistý, protože se chci IT zabývat a nechci být za hlupáka.

 
Odpovědět 5. ledna 23:50
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Tomáš Karban
patrik.valkovic:5. ledna 23:55

Na střední tě určitě budou učit programovat od začátku. Co si ale budeme, není to žádná sláva. Pokud se tím chceš zabývat, radil bych ti začít s nějakým tutoriálem a uč se sám, to je to nejlepší co můžeš udělat.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +7 5. ledna 23:55
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
Odpovídá na patrik.valkovic
Tomáš Karban:5. ledna 23:57

Děkuji, to že programátor se 90% svých znalostí musí učit sám vím, jenom by bylo trapné kdybych tam přišel a oni po mě chtěli zázrak

 
Nahoru Odpovědět 5. ledna 23:57
Avatar
Odpovídá na Tomáš Karban
Erik Hawlasek:6. ledna 16:10

Buď v klidu, já šel na IT školu a v prváku jsme maximálně dělali excel :-) , ve druháku se objevil předmět programování kde jsme dělali Cčko (základy, které se zvládneš v pohodě naučit) a ve třeťáku kde jsem teď, děláme HTML, CSS, teď ješte začínáme PHP :-D . Uč se sám jak říká patrik valkovic a budeš v pohodě, spíš se těš na elektroniku, které bude Hodně. Já se začal učit sám a nemůžu si to vynachválit. Jinak každá škola je jiná, zkus si to zjistit konkrétněji třeba na dni otevřených dveří a ptej se přímo studentů, které tam potkáš, moc bych nespoléhal na úvodní prezentace. A ještě tam samozřejmě bude část hardwarová, pro představu se podívej třeba na Arduino, většinou jsou takové obvody podobné. Ujisti se, že umíš aspoň trošku logicky uvažovat, protože programování je hodně o logice a úlohy, které určitě v programování budete dostávat, většinou se bude jednat o úlohy typu (pro začátek): "vytvoř program, který ti seřadí hodnoty vzestupně" a podobné věci. Pokud pochopíš základní logiku, tak zjístíš, že jazyky jsou většinou na stejné brdo, a mění se syntaxe. Ještě si myslím je dobré učit se přemýšlet algoritmicky (rozvrhnout si řešení na jednotlivé kroky). Pro mě se stalo programování koníčkem a mám stále co dělat, mé úrovně jsou oproti většině programátorům na této síti "srandovní" a je to běh učení na celý život. Snad ti můj názor taky trošku pomohl :-D.Přeji ti hodně zdaru na budoucí škole. ;-)

Nahoru Odpovědět  +3 6. ledna 16:10
Za zeptání nic nedáš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.