Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Tomáš Karban:5.1.2019 23:50

Chtěl bych jít studovat IT, SŠ Telekomunikační Ostrava; Poruba (pokud znáte tak fajn) ale nemám zkušenosti s programováním. Kamarád nebo spíš prostě známý trochu programovat umí a na IT nejde. Říkal mi že bych programování už bych měl zvládat (ale na naši ZŠ v informatice jsme dělali pouze prezentace a o IT nám moc neřekli) budou nás učit programovat od začátku nebo už bych ho měl zvládat? Možná že pro některé je táto otázka stupidní ale chci si být jistý, protože se chci IT zabývat a nechci být za hlupáka.

 
Odpovědět
5.1.2019 23:50
Avatar
Odpovídá na Tomáš Karban
Patrik Valkovič:5.1.2019 23:55

Na střední tě určitě budou učit programovat od začátku. Co si ale budeme, není to žádná sláva. Pokud se tím chceš zabývat, radil bych ti začít s nějakým tutoriálem a uč se sám, to je to nejlepší co můžeš udělat.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
5.1.2019 23:55
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
Odpovídá na Patrik Valkovič
Tomáš Karban:5.1.2019 23:57

Děkuji, to že programátor se 90% svých znalostí musí učit sám vím, jenom by bylo trapné kdybych tam přišel a oni po mě chtěli zázrak

 
Nahoru Odpovědět
5.1.2019 23:57
Avatar
Odpovídá na Tomáš Karban
Erik Hawlasek:6.1.2019 16:10

Buď v klidu, já šel na IT školu a v prváku jsme maximálně dělali excel :-) , ve druháku se objevil předmět programování kde jsme dělali Cčko (základy, které se zvládneš v pohodě naučit) a ve třeťáku kde jsem teď, děláme HTML, CSS, teď ješte začínáme PHP :-D . Uč se sám jak říká patrik valkovic a budeš v pohodě, spíš se těš na elektroniku, které bude Hodně. Já se začal učit sám a nemůžu si to vynachválit. Jinak každá škola je jiná, zkus si to zjistit konkrétněji třeba na dni otevřených dveří a ptej se přímo studentů, které tam potkáš, moc bych nespoléhal na úvodní prezentace. A ještě tam samozřejmě bude část hardwarová, pro představu se podívej třeba na Arduino, většinou jsou takové obvody podobné. Ujisti se, že umíš aspoň trošku logicky uvažovat, protože programování je hodně o logice a úlohy, které určitě v programování budete dostávat, většinou se bude jednat o úlohy typu (pro začátek): "vytvoř program, který ti seřadí hodnoty vzestupně" a podobné věci. Pokud pochopíš základní logiku, tak zjístíš, že jazyky jsou většinou na stejné brdo, a mění se syntaxe. Ještě si myslím je dobré učit se přemýšlet algoritmicky (rozvrhnout si řešení na jednotlivé kroky). Pro mě se stalo programování koníčkem a mám stále co dělat, mé úrovně jsou oproti většině programátorům na této síti "srandovní" a je to běh učení na celý život. Snad ti můj názor taky trošku pomohl :-D.Přeji ti hodně zdaru na budoucí škole. ;-)

Nahoru Odpovědět
6.1.2019 16:10
Za zeptání nic nedáš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.