Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
discount week 80

Obchod s brněním (ukázka použití segmentů oken)

Všiml jsem si, že mi v článku Segmenty oken (Editor) chybí nějaká ukázka využití a že to asi není tak docela správně. Vyrobil jsem proto malou ukázku, jak může vypadat výsledek v akci. Jde jen o názornost a tak aplikace dělá jen to, že lze klikat na jednotlivé kusy brnění v oknech nabídky dokud nedojdou zlaťáky nebo zboží v jednotlivých slotech. Takový fantasy obchůdek by mohl být klidně součástí RPG hry nebo vojenské strategické klikačky.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Sprity různého brnění jsou ze známé free sady molotov a celý obchůdek je jen pro ilustraci toho, jak lze využít okenních segmentů. V editoru jsem okna prostě naklikal, uložil do .soo souboru a pak je nechal různě vykreslovat dle potřeby pomocí tzv. surfaces. To pravda vyžaduje poměrně značné znalosti kódování v GML a proto sem ani moc nechtěl dávat link na zdrojový kód - je dost nečitelný a neokomentářovaný bude dost k ničemu. Pokud se ale najde někdo, kdo si troufá číst i neokomentovaný a nepřehledně psaný GML kód, je tu ke stažení (uvnitř archivu zip).

Mnohem jednodušší je ale ukládat okna jako celistvé obrázky (např. PNG), které se pak použijí jako pozadí - background. Tak by to mělo být dostupné i začátečníkům při prakticky stejné funkčnosti.

Teď už si můžete prohlédnout .exe pro inspiraci k nějakým vašim GM pokusům. Snad to někomu pomůže.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2012.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 202x (1.68 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Ostatní
Program pro vás napsal TomBen
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
-
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!