Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Obchod s brněním (ukázka použití segmentů oken)

Všiml jsem si, že mi v článku Segmenty oken (Editor) chybí nějaká ukázka využití a že to asi není tak docela správně. Vyrobil jsem proto malou ukázku, jak může vypadat výsledek v akci. Jde jen o názornost a tak aplikace dělá jen to, že lze klikat na jednotlivé kusy brnění v oknech nabídky dokud nedojdou zlaťáky nebo zboží v jednotlivých slotech. Takový fantasy obchůdek by mohl být klidně součástí RPG hry nebo vojenské strategické klikačky.

Sprity různého brnění jsou ze známé free sady molotov a celý obchůdek je jen pro ilustraci toho, jak lze využít okenních segmentů. V editoru jsem okna prostě naklikal, uložil do .soo souboru a pak je nechal různě vykreslovat dle potřeby pomocí tzv. surfaces. To pravda vyžaduje poměrně značné znalosti kódování v GML a proto sem ani moc nechtěl dávat link na zdrojový kód - je dost nečitelný a neokomentářovaný bude dost k ničemu. Pokud se ale najde někdo, kdo si troufá číst i neokomentovaný a nepřehledně psaný GML kód, je tu ke stažení (uvnitř archivu zip).

Mnohem jednodušší je ale ukládat okna jako celistvé obrázky (např. PNG), které se pak použijí jako pozadí - background. Tak by to mělo být dostupné i začátečníkům při prakticky stejné funkčnosti.

Teď už si můžete prohlédnout .exe pro inspiraci k nějakým vašim GM pokusům. Snad to někomu pomůže.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2012.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 202x (1.68 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Ostatní
Program pro vás napsal TomBen
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
-
Aktivity