Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Side

Hra se odehrává v zemi sužované vlky, kouzly a troly, které je třeba zlikvidovat. Přicházíš jako hrdina do města, aby jsi proti zlu bojoval a za každý úkol od starosty (major) dostaneš odměnu:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Postupně procházíš lesními, podzemními levely a čistíš je. Kromě starosty a krajiny můžeš navštívit tržnici, kde se vhodně zásobíš (zde si umí mág koupit i kouzla), jít ke kováři, který tě umí vyzbrojit, nebo do hospody, kde si za získané peníze pronajmeš cizí bojovníky, aby bojovali s tebou:

Ovládání

Během nákupu a přesunu mezi částmi města se používá myš. Pouze v konkrétních levelech slouží na pohyb směrové šipky a útočí se mezerníkem. Pozor, tlouci je možné pouze pokud jste v blízkosti nepřátel ;)

Doufám, že grafika potěší a hra zaujme ;)

Hodnocení poroty

Tento projekt se účastnil soutěže ITnetwork summer 2020.

Porotce Bodů Hodnocení

David Čápka
10 Ačkoli nikdo netuší, co znamená zkratka S.I.D.E., zde již legendární vývojář Chain nezklamal a doručil nabušenou retro arkádu. Nevím, jestli se těmto hrám nějak říká, zda je to nějaký žánr, ale mě osobně to přijde jako Diablo teleportované na konec osmdesátých let. Kromě nádherného pixel-art kabátu je hra letos stylizována na další level, kdy v hlavní hře jsou hráči i prostředí jen jako siluety, obrázky symbolizující jednotlivé obchody pak jsou zas tvořené jen obrysy, s tím zvláštním poměrem stran to vypadá jako experiment, nutno říct velmi zdařilý. Levely jsou dobře nastavené co se týče obtížnosti, někde stačí fláknout lesní zvěř, někde je třeba pomocníka a lepší zbraně, abychom zabili medúzy v jeskyni. I když grafiky je minimum, poskytuje hra obrovské možnosti různých upgradů a snaží se malými změnami (např. změnou pozadí) navodit nové a nové zážitky, což se jí daří. Ve verzi, co jsem hrál, jsou bugy při hraní za jinou postavu než mága. Stejně ovšem dávám plný počet bodů, nechci strhávat za to, že jsi chtěl přidat ještě více postav. Vytkl bych asi jen technologii, protože to je již několikátý kvalitní počin, být to v JS, tak to může být k dispozici někde na webu a tam to bude hrát více lidí a fungovalo by to na věky (JS drží téměř 100% zpětnou kompatibilitu, GM chrlí stále nové verze a za chvíli to ani nepřeložíš). Věřím, že napsat si nějaký vlastní engine na 2D hry by nebylo tak náročné, kdyby tě to zajímalo, začal jsem na něčem podobném jako je GM, ale pro web, pracovat.

Samuel Hél
10 Další hra, která obsahuje pixelovou grafiku. I když hra několikrát ze začátku spadla, přišli jsme na to, že funguje pouze mág. Na výběr je poté warrior a archer, kterého si rád vyberu snad v každé hře :) Hra obsahuje market, kde můžete něco koupit či prodat, tavern, kde dobijete životy sobě nebo pomocníkovi a pak tam máte třeba ještě majora, který vám dá nějaké úkoly. Po splnění úkolu si bohužel major nevezme to, co chtěl (5 kůží vlků). Hra nabízí ještě tři hlavní lokace, které můžete projít kolikrát chcete, pokud se dostanete v jedné kategorii dále, obmění se pozadí a hra vás jen tak nepustí :) V téhle fázi hry mi chybí popisky itemů, omylem jsem třeba prodal svitek, díky kterému jsem mohl střílet firebally, naštěstí to můj pomocník zvládl sám a já jen tankoval útoky nepřátel. Hra je jinak na velmi dobré cestě.

Michal Čápka
10 Jelikož vím, že přes pixelart jsi machr, moc jsem se na tvůj výtvor těšil. Hra se mi co se týče grafiky moc líbila, akorát mne upřímně zklamal vizuál postav a levelů, respektive jejich pozadí. Chápu, že to mělo asi navodit jakýsi pocit nebo efekt tajemné atmosféry, nicméně já jsem se moc těšil spíš na něco ve stylu Golden Axe. I když se moje představa s reálnou podobou hry moc nepotkala, v podstatě ti nemám co vytknout. Je to super, líbí se mi volba povolání, to, že člověk má mise a boj parťáka, líbí se mi možnost plnit questy, které získáš ve městě, nechybí ani možnosti vylepšení. Hra sice obsahuje pár bugů, ale jinak paráda. Když to doladíš, myslím, že by to mohlo být i celkem návykové - nebo minimálně já bych si hru určitě rád zahrál.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2020.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 6x (24.59 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Plošinovky
Článek pro vás napsal chain
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Venuje sa grafike, objektovemu programovaniu, vyuke a osobnemu rozvoju
Aktivity (7)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!