Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

DinoLife

Ve hře budete ovládat dinosaura a máte za úkol přežít, s tím vám může pomoc smečka. Dinosauři budou růst od vajíčka, tzn. že můžete sníst vajíčka předtím než se vylíhnou. Ve hře máte smečkový a lovící systém a střídání dne a noci a úkoly. Hra je sice hotová, ale neobsahuje vše, co jsem chtěl udělat, někdy se je pokusím dodělat, můžete využít přiložený updater. Pro správné zobrazení textu potřebujete font Segoe UI Light, jestliže nemáte stahujte zde. Součástí archívu je i zdrojový kód. Tato hra je programována pomocí gml v Game Makeru.

Členové týmu

  • Šimon Raichl - grafik, designér a programátor
  • Racy - Zvukařka
  • Evikr - Kreslířka, nápady
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hru vymyslel Jimmy Eagle

Hodnocení porotců

Hra byla vytvořena do soutěže GeekWork 2014.

Programátorská soutěž GeekWork 2014
  • David Čápka (7,5 bodů): Poměrně zábavný simulátor ze života takového obyčejného dinosaura. Vyklubete se, pak jíte vajíčka, točíte se dokola a házíte při tom kameny, se svou smečkou brázdíte mapu a přidáváte si zkušenostní body. Zajímavým nápadem je změna dne a noci. Grafika mě moc neoslnila, kresby nejsou špatné, ale hra celkově působí nevýrazně a zamračeně. Dinosauři při přidání do směčky stále odmítají. Po chvíli hraní hra již nic nového nenabízí, chtělo by zapracovat na dalších výzvách, např. nějakých misích, kdy musí člověk někam dojít a podobně.
  • nessandy (7 bodů): Tato hra mě bavila, dokud jsem měla před sebou úkoly, což nebylo moc dlouho (sníst 5 vajec, postarat se o vejce, sehnat do smečky další dinosaury a ulovit velkého dinosaura). Pak už jsem tam jen tak bezcílně bloumala a dělala stále to samé - sbírala kameny, zabíjela a jedla (což nejspíš dříve dinosauři opravdu dělali celý život). Ovládání mi bylo docela příjemné, až na to, když jsem se otočila o 180 a pravá strana byla najednou na levé :-D sbírání a házení kamenů mě také bavilo. Grafika mi přišla jednoduchá, ale zajímavá.
  • Honza Bittner (5 bodů): Hra má horší kvalitu grafiky a uživatelského rozhraní, avšak motiv hry, tedy zabíjení dinosaurů je poměrně zábavné. Trochu mě mrzelo, že se nikdo nechtěl připojit do mé smečky a zůstal jsem tak ve smečce sám s dinosaurem, kterého jsem někde ztratil
  • Daniel Vítek (5 bodů): Určitě zajímavý nápad, ale hra mě přestala bavit tak 2 minuty poté, co došly úkoly, protože byla pořád stejná. Mohlo tam být těch úkolů více, pak měla hra už jen jeden cíl, který byl navíc "nekonečný".

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2014.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 107x (2.43 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Simulátory
Článek pro vás napsal Šimon Raichl
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se věnuje hlavně tvorbě všemožných věcí v JS
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!