Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.

Orbital defense force

Časy planety Země se chýlí ke konci. Kvůli neznámé kosmické anomálii se na planetu řítí ohromné množství asteroidů a času na evakuaci obyvatel rapidně ubývá. Jedinou možností jak alespoň částečně zvrátit katastrofu je nasazení orbitální obrany ve snaze zničit co nejvíce asteroidů před dopadem na Zem a tím získat čas na evakuaci.

Princip hry

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Orbital Defense Force je arkádová střílečka, v níž je vaším úkolem sestřelit co nejvíce asteroidů, které se blíží k zemi. Na první pohled jednoduchá premisa je zde zkomplikovaná tím, že se loď hráče může pohybovat jen po kružnici okolo planety, navíc se počet vyskytujících se asteroidů zvyšuje postupem času. Naštěstí máte k dispozici mocný arsenál zbraní, k dispozici máte navíc i bonusy, které vám boj o přežití usnadní.

Vlastnosti

  • snadné ovládání pomocí myši
  • 9 zbraní napříč třemi kategoriemi
  • 5 typů bonusů
  • 4 typy nepřátelských objektů
  • tabulka nejlepších hráčů

Hra byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2018 v nástroji Game Maker Studio v1.4

Vyjádření poroty

  • Dan Vítek - 10 bodů - Upřímně tahle hra mě hodně překvapila. Oceňuji přehledný návod ke hraní, poměrně rozsáhlý výběr zbraní, bonusy, na nepřátelích je poznat damage. Měl jsem trošku problém si zvyknout, že pohybem vlevo-vpravo ovládám pohyb po kružnici, třeba u rychle letících objektů je problém je včas stihnout zaměřit. Do hry by se případně hodily nějaké indikátory nabíjení zbraní, aktivní powerupy a jejich trvání, nebo možnost střílet současně z více zbraní současně.
  • Adam Ježek - 8 bodů - Hra dokáže zabavit, člověk se snadno dostane do napínavých okamžiků, oceňuji výběr více zbraní, přidal bych alternativní ovládání pro lidi s touchpadem bez prostředního tlačítka.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2018.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 39x (64.48 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Simulátory
Článek pro vás napsal Jiří Smolík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor je studentem oboru Systémový administrátor IT na VOŠ Plzeň, aktivněji se věnuje převážně programování v C#.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Lucie Hartingerová:6.10.2018 19:24

Na hře je super, že se postupně zvyšuje obtížnost. Je tam spousta zvuků, menu, nikde to nepadá, nic se nezaseklo! A ukládají se nejlepší výsledky. Super!
Ale... Ovládání bylo trošičku obtížnější, pokud to ovšem nebyl záměr.
Je to v zásadě jednoduchá hra. Účel splněn ;)

 
Odpovědět
6.10.2018 19:24
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:6.10.2018 19:34

Hra je v zásadě bez chyby. Pokud by to mělo být dokonalé, zaměřil bych se na originalitu, přeci jen podobných stříleček je hodně a když má nějaká vyčnívat, chce to něčím zaujmout. Příběh, nějaké zajímavé nepřátele místo jen ohnivých koulí, checkpointy v různých úrovních a podobně. Po programátorské stránce je to vynikajicí, po gamedesignu se to dá, jsou tam power upy, obtížnost se zvyšuje. Ten příběh by to chtělo.

Odpovědět
6.10.2018 19:34
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.