Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

6x64

Ve hře máte za úkol uspořádat padající kostky tak, aby bylo vedle sebe nebo nad sebou 3 a více stejných barev. Pokud toho dosáhnete, kostky zmizí a vám se připočtou body.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Během hry se zároveň mění gravitace celé herní plochy a tím je těžší kostky správně poskládat. Hra končí při dosažení stropu aktuální barvy.

Bonusy a kombinování

Bonusy prošli od původního dílu zásadní změnou. Získat je můžete automaticky, když spojíte kostky aktivní barvy. Můžete nasbírat až 3 bonusy najednou. Každý bonus můžete použít kdykoliv, ale také můžete počkat na správnou kombinaci bonusů, což vám umožní sestrojit bonus s lepšími vlastnostmi. Celkem hra nabízí 4 základní bonusy, ze kterých lze sestavit dalších 5 vylepšených bonusů.

Hrozby

Během hry se jednou za čas může objevit kostka hrozby. Tato kostka se po dopadu začne odpočítávat po dobu 5ti sekund. Během této doby jde zničit. Pak zmizí a aktivuje jeden ze 2 špatných bonusů, přidání řádku a neviditelnost kostek. Dalším nevýhodným blokem je ocelová kostka. Běžným způsobem je nezničitelná a dá se zničit pouze za pomoci bonusu. Objevuje se náhodně, ale v delších intervalech.

Online tabulka

Své výsledky si můžete porovnat v online tabulce nejlepších hráčů - 6x64.lightnin­gsoft.cz .

Novinky ve verzi 1.1 (Megaupdate :D )

  • přidána možnost vložení výsledku do online tabulky pomocí kódu
  • přidána anglická verze
  • přidáno úvodní logo ( :D )

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2012.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 607x (15.35 MB)

 

Všechny články v sekci
GameMaker - české návody a komunita
Článek pro vás napsal Satik64
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Autor se věnuje základům game designu, programování her v Game Makeru a Unity a práci v grafických nástrojích. Občas tvoří módy do jiných her.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
x
Tvůrce
Avatar
x:25.12.2011 20:53

Opravdu dobrá hra, u které bych vydržela dlouho :) On-line tabulka nejlepších je také fajn, jen je škoda, že v ní moc nefungují diakritická znaménka ;)

 
Odpovědět
25.12.2011 20:53
Avatar
Satik64
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na x
Satik64:8.1.2012 2:32

Moc dík, tento problém jsem bohužel nevyřešil, ale pokud se dostanu k vydání verze 1.1, která opraví další drobné chyby, zkusím se na to ještě podívat.

Odpovědět
8.1.2012 2:32
Bůh neobdarovává lidi sny, aniž by jim nedal sílu je uskutečnit.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Satik64
David Čápka:8.1.2012 12:52

IMHO by stačilo odstraňovat diakritiku při odesílání a bylo by :) Nejhloupější způsob co mě teď napadá je oifovat jednotlivá písmenka, nemělo by to být moc práce.

Jinak by stálo za pokus zjistit kde je chyba, máš ten skript v UTF?

Odpovědět
8.1.2012 12:52
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Avatar
Satik64
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Satik64:8.1.2012 16:28

To bude asi nejlepší, odstranit ji při odesílání. Díval se na to GreenMan a chyba je právě už v Game Makeru. skript v UTF je.

Odpovědět
8.1.2012 16:28
Bůh neobdarovává lidi sny, aniž by jim nedal sílu je uskutečnit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.