Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Petr Lite - české návody a komunita

Vítejte ve světe králíka Petra! ...aneb Slovo autora

Petr LiteMnoho začínajících programátorů je postaveno před problém - kde začít? Který programovací nástroj zvolit a jak se v něm naučit snadno a rychle programovat? V následujících tutoriálech vám přinášíme návod jak vaše představy realizovat pomocí programovacího nástroje Petr (od Gemtree Software). Přestože je jeho použití snadné, dosáhnete velmi brzy zajímavých výsledků a hlavně - naučíte se programátorsky myslet. Což se nedá říct o mnoha jiných nástrojích, ve kterých je programátor spíše designerem netušícím co se vlastně uvnitř jeho programu odehrává.

Nenechte se odradit dětsky vypadající postavičkou králíčka. Petr toho neumí zas tak málo. S Petrem pro vás bude hračkou vytvářet hry od těch nejjednodušších políčkových (po vzoru Karla) až po nejsložitější 3D. Vše, co potřebujete, je Lite verze Petra, kterou si můžete

PetrLite je ke stažení na konci článku.
Ve starších verzích Petra NEBYLA POVOLENÁ 3D GRAFIKA, STAHUJTE TUTO NOVOU VERZI

V systému Linux použijte Wine emulátor. A nyní již vzhůru k programování!

Kategorie návodů a ukázkových her

 

 

Programy vytvořené v Petrovi

Kromě tutoriálů se můžete poučit z již vytvořených her nebo programů v Petrovi, které tu jsou ke stažení včetně zdrojových kódů. Můžete se tak naučit nové principy nebo stavět na již hotovém základu. Tyto programy jsou v sekcích hned za tutoriály. Ty pro Petra Full nebo bez zdrojového kódu naleznete zde:

Programy v Petrovi full

Archiv

Abyste měli do svých her dost obrázků a zvuků, připravili jsme pro vás dodatečný archiv

 

Omezení Petr 2.32 Lite verze

V Lite verzi nejsou k dispozici: souborové operace, dialogová okna, joystick, zvuková CD, mixer zvuku, rozšířené funkce pro zvuk a hudbu, síťová podpora DirectPlay, externí DLL knihovny, paměťové bloky, konfigurační soubory, systémové registry, tisk, zprůhlednění okna. Ve 3D grafice jsou textury omezeny na max. velikost 128 x 128 bodů a nelze načítat textury a objekty ze souborů.

A až vás stavění her omrzí, s plnou verzí Petra můžete pokračovat v programování dialogových Windows aplikací, síťových online her či zpracování souborů a dat.


Známé problémy, na jejichž řešení se pracuje:

  • Problém se zobrazením nápovědy ve Windows 7.

  • Je-li nainstalován antivirový program AVG, první spuštění Petra a první otevření složek s programy trvá neúnosně dlouho, neboť rezidentní štít AVG prověřuje otevírané programové soubory (je nutné rezidentní štít vypnout nebo použít jiný antivirový program).


 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 2849x (1000.13 kB)

 

Aktivity